
Сім тисяч квадратних метрів на місяць і понад чверть мільйона за три роки. Таку кількість маскувальних сіток виготовили корсунські волонтери для ЗСУ. Масштабувати волонтерське виробництво корсунців змусили численні запити військових, йдеться у сюжеті Подробиць.
У Корсуні волонтери виготовляють щодня до двох десятків маскувальник сіток. Це майже промисловий масштаб. Плетуть одразу на тринадцятьох локаціях: як в самому місті, так і в навколишніх селах. Зупинилися на трьох видах візерунків, які самі ж і розробили.
Якщо на початку вторгнення сітки плели з обрізків ганчір’я, то нині вже мають спеціальні тканину й основу. Тож робота у "павучків" пішла швидше, а вироби стали значно легшими.
Та головне у цьому процесі не матеріали, станки чи приміщення, а люди. Сітки у Корсуні плетуть десятки, якщо не сотні охочих. Переважно це пенсіонери й здебільшого жінки. Хтось із них долучився до волонтерської справи ще з 14 року, хтось після 22-го, а хтось і зовсім недавно, коли агресія росії стала особистою трагедією.
Переселенка Людмила Болдирєва із жовтня 23 року щодня приходить сюди. До Корсуня з родиною евакуювалась із Селидового. Її дім та рідне місто спочатку зруйнували, а згодом окупували росіяни. Маленької пенсії жінці вистачає лише на оренду житла та прожиття, донатити немає можливості, а вона прагне бути корисною.
Ветеран російсько-української війни Олександр Журавльов на собі відчув захист корсунських сіток. З перших днів повномасштабного вторгнення долучився до Сил оборони, і його підрозділ теж отримував маскуванням від земляків. Коли за станом здоров’я списався з армії, одразу почав волонтерити. Тепер ветеран виконує тут важку чоловічу роботу. Хоча вся вона нелегка, зізнаються волонтери. Та поки триває війна - своє плетіння не полишать.
Підсобити корсунським волонтерам на матеріали можна задонативши на карту: 4441 1111 2949 5374.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram