Комунікація влади та бізнесу: на Черкащині відбувся міжнародний економічний форум

02 грудня 2024, 11:47

На Черкащині відбувся міжнародний економічний форум-2024. Під час заходу учасники обговорили державну економічну політику, фактори для відновлення економіки та людський капітал.

Участь у форумі взяли представники влади та бізнесу, зокрема й закордонного, експерти, інвестори та науковці.

Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець розповів про пріоритети в економіці, які на початку повномасштабної війни визначали в обласній адміністрації.

– Один із таких пріоритетів – робота з релокованими підприємствами, які були змушені покинули свої домівки і перевести бізнес в різні регіони України, в тому числі до нас на Черкащину. Я хотів би подякувати кожному із близько 30-ти підприємств, які обрали Черкаську область, практично всі з них вже масштабували тут свої виробництва, – зазначив очільник ОВА.

Ще один із важливих напрямів роботи – створення умов для черкаського бізнесу, який був змушений працювати і розвиватися в реаліях війни.

– Ми чітко фіксуємо всі ризики, виклики і спільно працюємо з ними. Я вдячний за кожен відсоток зростання промислового і сільськогосподарського виробництва, наразі це, відповідно, 13% і 8%. Також нам вдалося залучати інвестиції та створювати нові проєкти, запроваджувати сучасні технології. А ключовим завданням для нас на найближче майбутнє є відновлення людського капіталу та посилення технологічної частини, – розповів Ігор Табурець.

Також очільник області наголосив на важливості впровадження програми розподіленої генерації, встановлення когенераційних установок, забезпечення джерел резервного живлення тощо. Наприклад, за 2024 рік на Черкащині встановили додатково 12 сонячних електростанцій.

Акцентували й на важливості питання рекреації, розвитку реабілітаційних спроможностей для ветеранів і ветеранок, членів їхніх родин.

За словами народного депутата, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, нині політика Президента має мету зменшити залежність нашої економіки від сировинного експорту та розвинути виробництво товарів з високою доданою вартістю.

Ця політика спрямована на три основні напрями:

  • Розвиток внутрішнього виробництва через стимулювання попиту на товари, вироблені в Україні.
  • Залучення інвестицій у реальний сектор, зокрема через доступ виробників до довгострокових кредитів та інвестиційних стимулів.
  • Розвиток несировинного експорту, включаючи відкриття доступу до ринків та запровадження фінансових стимулів для експортерів.

– Звичайно, наша держава не може дозволити собі реалізацію повноцінних програм у всіх напрямах одночасно, але всі кошти, які можемо спрямувати на економічний розвиток, направляємо на ці цілі, – зауважив Дмитро Кисилевський.

Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич також додав, що після початку повномасштабного вторгнення в Україні значно зросло виробництво озброєння, особливо дронів і боєприпасів.

Учасник економічного форуму, голова правління регіонального відділення «Українського союзу промисловців і підприємців» Олександр Жученко переконаний, що на Черкащині дуже потужна бізнес-спільнота.

– Коли ми об'єднуємося, то стаємо сильнішими. Такі форуми я вважаю потрібними, адже тут зібралися представники бізнесу та влади, і внаслідок комунікації ми можемо знаходити спільні шляхи розв'язання нагальних питань. Для мене особливо цікавою була інформація стосовно фінансування бізнесу, грантів для переробної промисловості, тому що є реальна змога отримати кошти та розвивати свій бізнес, – розповів Олександр Жученко.

Підприємець Микола Шабельнік з міста Багачеве бере участь в економічному форумі вже вдруге. Чоловік говорить, що на захід прийшов для того, аби дізнатися щось нове та поділитися власним досвідом з іншими.

– Наше підприємство було одним з перших, хто долучився до програми "Національний кешбек". Наша продукція вже має маркування "Зроблено в Україні", а покупці можуть отримувати кешбек. Ми постійно відстежуємо державні програми для підтримки бізнесу. Якщо наша продукція буде якісна та конкурентоспроможна в ціновому сегменті – будуть й покупці, – зазначив підприємець.

Нагадаємо, в Черкаській ОВА функціонує комунікаційна платформа "Діалог влади та бізнесу". В її межах щотижня відбуваються онлайн зустрічі з бізнесом області.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору