У Черкасах досі остаточно не врегульована проблема вигулу тварин. Містяни іноді не розуміють, чому в одних парках можна відпочивати із собаками, а в інших - ні.
Ще влітку 2020 року депутати Черкаської міськради підтримали петицію щодо визначення місць для вигулу собак. Чіткий перелік мав визначити департамент архітектури та містобудування. Як повідомили журналістам Про все у департаменті, їхні спеціалісти підготували список, але справа зайшла у глухий кут.
Директор комунального підприємства "Дирекція парків" Геннадій Шевченко розповідає, що лише в кількох парках є спеціально відведені для вигулу тварин місця.
"Парки - не місце для вигулу тварин, - пояснює Шевченко. - Офіційно, в кількох парках є спеціальні для цього місця: наприклад, Сосновий бір, Хіміків. Є парки, в яких це не було передбачено: Долина троянд, наприклад. Проте це питання більше в моральній площині. Так, якщо собака ходить по квітнику і піднімає лапу, то це має не дуже гарний вигляд. Ми це питання вирішуємо стільки, скільки можемо: пишемо, пояснюємо, робимо таблички. Та все одно ця проблема юридично не врегульована. Дехто може вважати, що вийде прогулятися з твариною і йому одразу має бути спеціально відведене місце".
Водночас, говорить комунальник, погуляти із твариною можна, якщо нікому не заважати.
"Люди неодноразово з парків телефонували в поліцію, - каже Геннадій Шевченко. - Наприклад, не подобалося, що чиясь собака ходить без намордника. Тому це дискусійне питання. Загалом, в парках не передбачено законом таких місць, адже території належать до природоохоронного фонду. Тому й кажу, що це питання більше про стосунки між людьми. Якщо тварина тихенька й керована, можна прийти й погуляти. Якщо хтось робить зауваження, то адекватно відреагувати".
Із повним переліком парків, де дозволено гуляти з тваринами Геннадій Шевченко порадив ознайомитися на сайті "Дирекції парків". Проте журналістам Про все цей список знайти поки не вдалося.
З початку року в Черкасах до відповідальності за порушення правил тримання собак і котів притягнено до відповідальності 6 осіб. Часто виклики до правоохоронців надходять від містян, які відпочивають на пляжі. Там із тваринами з'являтися заборонено взагалі, каже начальник берегової зони КП "Благоустрій" Володимир Сухомудренко.
"Комунальні пляжі перебувають у статусі громадських закладів, - коментує Сухомудренко. - На них заборонено перебування тварин. Про це ми людей попереджаємо відповідними знаками й інформаційними табличками. Якщо людина неадекватно до цієї заборони ставиться, а це буває часто, ми повідомляємо поліцію. Одним не подобається, що з собакою не пускають, іншим - коли на пляж приходять з ними. В когось може бути алергія, хтось просто їх боїться".
Чоловік сам є власником собак і визнає, що у місті не врегульована проблема доступності місць для вигулу.
"У нас по мікрорайонах майже немає нормальних, облаштованих місць для вигулу, - розводить руками Володимир Сухомудренко. - На жаль, склалась така ситуація, що заборон вистачає, а дозволів - обмаль. Колись я писав на міську раду петицію щодо облаштування таких місць для вигулу порайонно. Звісно, зараз війна і ця проблема не на часі. Але, можливо, варто було б покроково облаштовувати: спочатку в одному районі зробити, через пів року в іншому. В кількох парках є такі локації, але, наскільки знаю, деякі з них належать приватним клубам. Мені, як собачнику, не з руки їхати десь в якийсь парк далеко від мого будинку, коли я приходжу додому втомлений після роботи. Тому, якщо підсумувати, ця проблема в Черкасах неврегульована взагалі".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парк “замінований”: у центрі Черкас просять зробити майданчик для вигулу собак
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram