Так, із початку року фахівці Держпродспоживслужби області взяли участь у проведенні 158 перевірок, комісійних обстежень комунальних водогінно-каналізаційних підприємств, об’єктів водопостачання. З них у 79 випадках (50 %) були виявлені порушення вимог санітарного законодавства.
За результатами перевірок Держпродспоживслужбою області на адресу керівників об’єктів водопостачання направлено 81 припис, пропозицію щодо усунення виявлених порушень, на посадових осіб накладено 32 штрафи на загальну суму майже 10 тисяч грн, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій та установ направлено 62 інформації з відповідними пропозиціями.
Впродовж грудня цього року фахівці служби взяли участь у проведенні 3 перевірок об’єктів централізованого водопостачання. Порушення санітарних норм та правил виявлено на 2 із них.
Зокрема, планова перевірка КП «Наш Дім Леськи», що у селі Леськи Черкаського району, виявила відсутність санітарного регламенту та робочої програми виробничого контролю питної води, а також недотримання водоохоронного правового режиму першого поясу зони санітарної охорони підземних джерел водопостачання.
А при позаплановій перевірці комунального підприємства «Джерело» Вознесенської сільської ради Золотоніського району фахівці Держпродспоживслужби виявили невиконання вимог припису попередньої планової перевірки.
За результатами зазначених перевірок на адресу підприємств направлено приписи щодо усунення виявлених порушень, а на керівника комунального підприємства «Джерело» Вознесенської сільської ради Золотоніського району накладено штраф.
У ході здійснення заходів державного нагляду (контролю), комісійних перевірок фахівці Держпродспоживслужби області для проведення лабораторних досліджень відібрали:
- майже 600 проб води питної за санітарно-хімічними показниками – відхилення від гігієнічних нормативів виявлено у 148 пробах (25 %);
- 560 проб води питної за мікробіологічними показниками – відхилення від гігієнічних нормативів виявлено у 81 пробі (15 %).
Зокрема, не відповідали гігієнічним нормативам 15 % проб за санітарно-хімічними показниками та 11 % проб води за мікробіологічними показниками, відібраної у закладах дошкільної освіти; 28 % проб за санітарно-хімічними та 18 % проб води за мікробіологічними показниками, відібраної у закладах загальної середньої освіти; 31 % проб за санітарно-хімічними показниками та 14 % проб води за мікробіологічними показниками води відібраної в підприємствах питного водопостачання.
За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram