Компенсації для роботодавців і “чоловічі” професії для жінок: у центрі зайнятості розповіли про зміни у працевлаштуванні

10 квітня 2025, 17:09

Роботодавці Черкащини можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю 1-ої та 2-ої груп, а також ветеранів війни, які повертаються на роботу. А також замовити професійне навчання для жінок на так звані «чоловічі професії».

За словами заступниці директора Черкаського обласного центру зайнятості Марини Сорокіної, у поточному році до Програми компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю було внесено зміни.

"До внесення змін роботодавці, які працевлаштовували осіб з інвалідністю 1-ої та 2-ої групи, мали змогу звернутися до служби зайнятості та отримати компенсацію за облаштування робочих місць для цих осіб. Вони могли, наприклад, придбати обладнання і повернути собі витрачені кошти. Тепер роботодавець може звернутися за компенсацією щодо облаштування робочого місця не тільки прийнятих на роботу осіб з інвалідністю, а також ветеранів, які повертаються з війни на своє робоче місце", - повідомила Марина Сорокіна.

За її словами, звертатися можуть не тільки роботодавці для облаштування робочих місць для найманих працівників, а й фізичні особи-підприємці, якщо вони є особами з інвалідністю і планують облаштувати своє робоче місце.

"Було збільшено терміни можливості звернення роботодавця до служби зайнятості за компенсацією. Раніше він міг зробити це протягом 90 днів після облаштування робочого місця, наразі цей термін збільшено вдвічі - до 180 днів", - зазначила заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості.

Вона також повідомила, що цьогоріч роботодавці можуть звернутися до служби зайнятості для замовлення професійного навчання жінок на так звані «чоловічі професії», яких у переліку 31.

"Сьогодні є дефіцит робітничих кадрів і цей дефіцит відчувається саме за тими професіями, які ми часто називаємо «чоловічими» - слюсарі, водії, токарі, електрогазозварювальники. Оплачує навчання Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Сьогодні 8 жінок на замовлення черкаського роботодавця навчаються за професією «Верстальник деревообробних верстатів»", - пояснила заступниця.

За словами Марини Сорокіної, також діє програма «Експериментальний проєкт професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни». Вона діє на Черкащині понад рік і вже є 50 випадків навчання учасників бойових дій, ветеранів.

"Навчаються в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, яких в Україні вісім. Навчання відбувається за робітничими професіями, можна пройти курси цільового призначення", - зауважила заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору