Колишній заступник черкаського губернатора не проти забрати землі в Академії наук

18 вересня 2019, 15:34

У Національної академії аграрних наук хочуть забрати 80% земель. У Мінекономіки вважають, що для наукових цілей достатньо 10 000 га земель. Про це на зустрічі з журналістами повідомив колишній заступник голови Черкаської ОДА, нині заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький, пише Ліга.Бізнес.

- Є загальна думка про те, що для науки досить 10 000 га. Всі інші землі НААН будуть передані в державну або комунальну власність, - сказав він.

Крім того, Висоцький підтвердив, що законопроект про обіг земель сільгосппризначення буде поданий в парламент до 1 жовтня. При цьому до 1 грудня у відповідності до розпорядження президента Володимира Зеленського повинен бути скасований земельний мораторій.

- Скасування мораторію саме по собі нічого не змінює. Продаж землі буде запущено тільки з прийняттям закону про обіг земель. А дедлайнів для його голосування не ставили, - сказав заступник міністра.

За словами Висоцького, ринок почне працювати приблизно в середині 2020 року.

Довідково: Національна академія аграрних наук України (НААН) - один з найбільших наукових інститутів в Україні. До складу Академії входять 271 установа, підприємство і організація. Крім того, НААН володіє найбільшим земельним банком в країні: в постійному користуванні наукових установ і підприємств НААН знаходиться 450 000 га земель, з яких 364 000 - орні.

Коментарі

Вгору