Коагулятор ERBE VIO 50C, який вкрай необхідний при проведенні оперативних втручань у хворих з опіками, дозволить значно зменшити крововтрату й при виконанні операцій, пише Вечірка.
На сьогоднішній день медицина переживає не найкращі часи. Недостатнє фінансування, зношеність обладнання та приміщень - це атрибут нинішньої ситуації в охороні здоров’я. На останньому рубежі надання медичної допомоги залишаються тільки підготовлені кадри, які, не зважаючи на тяжкі умови праці, недостатнє медикаментозне забезпечення, все таки досягають пристойних результатів.
В обласному опіковому відділенні, що працює на 35 ліжках у Першій Черкаській міській лікарні, надається допомога хворим з опіками (40% з яких – діти), хворим з ранами різного походження, трофічними виразками та рубцями, вродженими та набутими вадами, а також відмороженнями. Також у відділенні проводять пластичні та реконструктивні операції.
Відділення працює на достатньо високому рівні, його робота високо оцінюється республіканським керівником опікової служби. За період з 2002р. у відділенні від опіків померло тільки двоє дітей.
- Зважаючи на слабку забезпеченість зі сторони держави ліками та обладнанням, у багатьох випадках лікування тяжкохворих дітей із малозабезпечених сімей, ми зверталися до громадськості через засоби масової інформації і знаходили відгук. Люди допомагали коштами, продуктами харчування, одягом, іграшками, здавали кров. Це допомогло врятувати життя 10 дітей за останні 9 років, - зазначає завідувач обласного опікового відділення Володимир Цапенко.
Якщо з медикаментозним та іншим забезпеченням у критичних випадках із допомогою громади вдається в авральному режимі врятувати ситуацію, то з обладнанням справи набагато гірші.
- І тому, коли наш бувший пацієнт взявся допомогти, ми з радістю погодились, хоч і брали сумніви, що вдасться здолати лабіринти та перепони нашої бюрократичної системи. Але ми були приємно здивовані, коли довідались, що в Німеччині знайдено благодійну організацію «Штефанус», яка безкоштовно передала у Черкаський опіковий центр коагулятор ERBE VIO 50C, який вкрай необхідний при проведенні оперативних втручань у хворих з опіками. Застосування цього апарату дозволить значно зменшити крововтрату при виконанні операцій.
Подібні апарати, які виробляють у Черкасах, коштують близько чвертьмільйона гривень, а таких коштів, за словам Володимира Цапенка, ні бюджет міста, ні лікарня, звісно, не мають.
- Колектив відділення, адміністрація лікарні та наші пацієнти передають слова подяки нашим благодійникам. Дякуємо Йогану Шотту, пастору вільної Євангельскої церкви міста Рамштайн Мізенбах, а також Білогубу Василю Івановичу, пастору церкви Християн віри Євангельської «Світло спасіння» міста Черкаси, завдяки старанням котрих нам вдалося отримати цю допомогу.
Ми з вдячністю потискаємо теплу руку допомоги громаді дружньої країни за надання можливості краще проводити оперативні втручання та рятувати життя наших пацієнтів. Також плекаємо надію на можливу подальшу співпрацю, - щиро подякував благодійникам Володимир Цапенко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram