Колишній футболіст із Тального розповів, як став поліцейським у Херсоні

23 червня 2016, 20:40

21062016230017127767

Уродженець Тального, колишній захисник київського «Динамо» і збірної України (U-19) Дмитро Кушніров має в активі 141 матч, 5 м'ячів за «Динамо-2» в першій лізі, а також золоті медалі юнацького чемпіонату Європи 2009 року. З недавніх пір Дмитро вже не виходить на футбольне поле в офіційних поєдинках - тепер він працює в українській поліції, про що розповів в інтерв'ю, інформують Вісті Черкащини.

- Ця ідея не спонтанна, я з дитинства хотів бути або футболістом, або поліцейським. Виходить, зміг спробувати і те, і інше. У Херсоні живе мій хороший друг, я приїхав до нього, як і всі претенденти, пройшов етапи відбору, здав тести, і мене взяли. Тепер і живу в цьому місті. Через роботу в поліції від футболу довелося відмовитися, звичайно, дуже сумую за ним. Але, кажуть, у нас в поліції також є футбольна команда, тому буду грати тут. Рівень, звичайно, інший, але зовсім без улюбленої справи, напевно, не зможу. Присягу склав в січні, а через день вперше вступив в денну зміну, патрулював вулиці міста. Радий, що все вийшло добре. Хочеться зробити щось хороше і принести користь своїй країні.

- Як батьки поставилися до такого повороту у вашому житті?

- Тата немає із 2010-го, мама сприйняла це добре, вона підтримує будь-які мої рішення. Хоча, звичайно, переживає, адже робота досить небезпечна, просить бути обережним і берегти себе. Нещодавно виповнилося рівно 100 днів служби. З цього приводу в нашу честь організували концерт в Херсоні, але ввечері я заступив на чергування, тому святкувати ніколи.

- У новій професії щось розчарувало?

- Я в захваті від своєї професії! Не чекав, що тут так цікаво. Робота приносить мені задоволення, сподіваюся, моментів, які зможуть розчарувати, не буде. Найбільше подобається спілкуватися з людьми, мати можливість їм допомагати. Не скажу, що у мене були якісь особливі проблеми навіть на початковому етапі. Головне бажання. Якщо хочеш вчитися і розвиватися, ніяких труднощів не буде. Все виходило і на етапі навчання. Просто дуже багато інформації, доводилося вчитися не тільки під час лекцій, а й удома сидіти за підручниками допізна, приділяючи цьому майже весь свій час. У той період не було практично жодної вільної хвилини.

- З напарником швидко знайшли спільну мову?

- У мене напарниця. В основному, працюю на змінах тільки з нею. Спільну мову знайшли майже відразу, ніяких труднощів у спілкуванні. Під час служби приймаємо однакові рішення, на щастя, розбіжностей у нас не виникало, так що все добре.

- Що входить в коло ваших обов'язків?

- Не тільки патрулювання, а всі виклики, взагалі, будь-які - ми реагуємо на всі звернення.

- Яка подія під час вашої роботи запам'яталася найбільше?

- Цікавих пригод було багато. На жаль, не про все можу розповісти. Була історія з врятованої собакою. Прийшло повідомлення, що автомобіль збив тварину і зник, дівчинка просила про допомогу. Я подумав, що собачку збили на смерть. Але все одно ми приїхали на місце події через дві-три хвилини. Відразу поклав собаку на заднє сидіння автомобіля, відвіз до ветеринарної клініки, добре, що вона була поруч. Тварині зробили укол, рентген, словом, вдалося врятувати. Пізніше цікавився її подальшою долею - мені сказали, що все добре закінчилося.

- А були смішні або курйозні випадки?

- Вони трапляються щодня, їх безліч, нудьгувати не доводиться. Просто є певне коло людей, до яких ти їдеш на виклик і заздалегідь знаєш, що буде. Наприклад, особисто я вже раз п'ять прибував на виклик до жінки з однаковою скаргою. Вона живе в дев'ятиповерховому будинку і стверджує, що у неї нагорі «меблева фабрика», мовляв, сусіди дуже шумлять, не дають спати. Ми думали, дійсно, шумлять, заважають. Приїхали, зайшли, подивилися, поговорили - все тихо. Наступного разу думаємо: може, щось змінилося, і дійсно сильний шум? Знову приїжджаємо - тиша. І так кожен раз, навіть о 7:00 ранку прибували - сім'я, яка живе нагорі, поводиться тихо, діти сплять, сусіди також підтверджують, що ніхто не шумить. Мабуть, жінці просто не вистачає спілкування і вона таким чином привертає до себе увагу.

- А можна не реагувати на такі виклики?

- Ми обслуговуємо абсолютно всі виклики. Скарга може кілька разів не підтверджуватися. А раптом одного разу хтось не відреагує - і станеться щось погане? Ми не можемо цього допустити.

- Як довго триває ваша зміна?

- 12 годин. Після денної зміни добу відпочиваю, потім виходжу в нічну зміну, після неї відпочиваю дві доби.

- Який найбільший штраф доводилося виписувати?

- 510 гривень за відсутність техпаспорта у водія - залишив його вдома. 90% людей нормально реагують на зауваження або штрафи - не обурюються і не сваряться. Вважаємо найкращим - бесіду. Якщо люди розуміють, то і ми просимо, пояснюємо. Коли сперечаються, доводиться писати постанову.

- Які правила найчастіше порушують у Херсоні?

- Проблема всюди одна: неправильне паркування в недозволеному місці. Але останнім часом стали порушувати набагато менше.

- Футбольне минуле якось допомагає, коли, наприклад, потрібно швидко бігати?

- Звичайно, допомагає! У роботі поліцейського потрібна хороша фізична підготовка, адже стикаєшся з різними ситуаціями. Доводилося і гнатися за порушниками. На щастя, я завжди наздоганяв.

- Напевно, під час навчання фізична підготовка була для вас найлегшим предметом?

- Так, просто вона дещо відрізняється. Є схожі з футболом компоненти, коли потрібно бігати і стрибати, але є і своя специфіка, коли треба застосовувати спеціальні прийоми, надягати наручники тощо. В цілому, можу сказати, що для мене це було легко.

- Представники яких ще професій зустрічаються в сучасній поліції?

- Колишні вчителі, лікарі, багато колишніх спортсменів - всіх не перелічити ...

- Повернутися в футбол не плануєте?

- Ні. Я вибрав свій шлях і рішуче налаштований займатися чимось одним, тим більше, що мені все подобається, а це дуже важливо. Навіщо щось міняти?

- З ким із колишніх партнерів по «Динамо-2» підтримуєте зв'язок?

- З Віталієм Каверіним і Дмитром Коркішком. Нещодавно зустрічалися, коли я був в Києві. Взагалі, вибратися в інше місто виходить не дуже часто.

- Часто буваєте на футбольних матчах?

- Навіть не пам'ятаю, коли був на футболі. У Херсоні є команда «Кристал», але на їх матчі щось не тягне. Ви можете собі уявити цей рівень?

- Вас не залучали до патрулювання території стадіону під час матчів?

- Особисто мене - ні, а колегам доводилося під'їжджати до стадіону патрулювати під час гри. Специфіка роботи особливо не відрізняється.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору