Коли ініціатива винагороджується: у Степанцях запрацював сучасний «STEPHUB»

24 грудня 2019, 16:02

Як це не прикро визнавати, але «розшевелити» молодь у наш час важко: дітей складно зацікавити. А тим більше заохотити щось реалізувати. Однак це – не про трьох учнів Степанецького ліцею, які вирішили зробити із старої бібліотеки в рідному селі хаб – такий собі центр дозвілля, де молодь могла б із комфортом і користю проводити час.

Побувавши на «Майстерні соціальних ініціатив» у Свидівку, школярі загорілися цією ідеєю і за рік перетворили старе приміщення бібліотеки в своєму селі на сучасне і якісне.

10-класник Олександр Ткаченко –  один із трійці ініціаторів створення хабу. Саме він із Дариною Яременко та Максимом Власенко стали одними із творців хабу, запропонувавши перевтілити місцеву бібліотеку. Хлопець каже - в «Майстерні сільських ініціатив» їм не лише розповідали що потрібно не боятися пропонувати цікаві проекти. Там навіть були спеціальні курси, де розповідали, як це правильно робити, підказували, радили і всіляко заохочували.

- Вірю, що наш Центр стане саме тим місцем, де молодь зможе розвиватися та з користю проводити час, - переконаний Сашко. – Ще рік тому, ми, приїхавши додому, почали розвивати свою ідею та думати як втілити її у життя. Проблеми були різні – від пошуку приміщення до того, як правильно залучити інвесторів. Спочатку все йшло далеко не так, як хотілось би, але коли ми потроху почали заручатися підтримкою громади, справи пішли на краще.

Директорка Благодійного фонду «МХП–Громаді» Тетяна Волочай зауважила, що спочатку цей проект планували реалізувати в іншому населеному пункті, однак там не було такої підтримки від громади, педагогів і самих дітей. І поки десь сумнівалися, то у Степанецькій громаді за таку ідею вхопилися всі – і самі учні, і керівництво ОТГ, і педагоги, і самі місцеві жителі.

- Ці діти скористалися можливістю, і це прекрасно. Місією нашого Фонду є побудова партнерства між бізнесом, громадою і владою. Там, де ці три речі сходяться, все вдається, - розповіла пані Тетяна. - В даному випадку громаду представляють діти. І для нас це неабияк важливо.

Присутній на відкритті хабу заступник голови правління МХП Ігор Лещенко наголосив, що на 2020-й рік компанія планує і далі робити акцент на залучення міжнародних донорів.

- Ми завжди відкриті і готові до співпраці, - додав він.

Напрямків у новоствореному STEPHUBі дуже багато. Окрему кімнату в ньому виділили під комп’ютери. В бібліотеці також є вай-фай. Учні, в яких удома немає інтернету чи комп’ютера, завжди можуть прийти сюди зробити реферат, ксерокопію чи просто пошукати щось потрібне в Мережі.

Крім того, в хабі є читальня, де учні можуть в тиші і спокої почитати книжку, яка припала до душі. До слова, сама бібліотека теж поповнилася – в неї завезли чимало нових книг. Їх діти обирали на свій смак. До створення Центру бібліотека налічувала 18 тисяч примірників книг, проте завдяки «STEPHUB» вдалося закупити нові сучасні видання, а старі книжки, які було видано до 90-х років минулого століття, за словами бібліотекарки Ніни Хоменко, було списано і здано на переробку. Виручені кошти разом із передбаченими в бюджеті проекту було спрямовано на закупівлю нової літератури.

Навіть діти, які раніше не ходили в бібліотеку, зараз постійно приходять, дивуються, які в нас є сучасні і цікаві книги. Учні почали більше читати, і це неабияке досягнення, - розповіла педагог-організатор Степанецького ліцею Світлана Чорноіван.

Серед іншого, в хабі є телевізор, на якому можна дивитися різні фільми й передачі, а днями привезли ще й настільний футбол, в який охоче «ганяють» не лише хлопці, а й дівчата.

Крім того, в центрі розвитку особистості, як його називають самі учні, планують проводити різноманітні майстер-класи. Так, наприклад, тут дітей уже вчать вишивати бісером, а під час відкриття хабу гостям показували, як робити паперових ангелів на ялинку.

А ще в Центр купили гітару і найближчим часом планують знайти людину, яка вчитиме школярів на ній грати. Також усі охочі зможуть ходити на вокальний гурток.

У рамках реалізації проекту поремонтували приміщення бібліотеки, пофарбували стіни, замінили освітлення і проводку, встановили захисні решітки на батареї, облицювали плиткою вхідні та міжкімнатні двері, задекорували стіну та ін. Також купили три стаціонарні комп’ютери, мультимедійний проектор, принтер, телевізор, акустичну систему та Wi-Fi роутер. А ще для повноцінної діяльності простору «STEPHUB» сюди придбали мікрохвильову піч, холодильник та електрочайник.

Представниця компанії-міжнародного донора «Байєр» Наталія Цуман каже, що їхня організація в першу чергу звертає увагу на ті проекти, які мають освітню мету.

- В рамках нашої програми кожна громадська організація або благодійний фонд можуть подати свій проект, однак у першу чергу ми звертаємо увагу на медицину, культуру і, звісно, освіту, - говорить вона. – Для нас важливо, аби наша країна розвивалася і ми зрощували розумну націю. І цей проект підійшов під нашу місію. Ми побачили, що діти самі хочуть реалізувати цей проект і головне – що його підтримує громада. Для нас важливо бачити не лише матеріальну частину, а й розвиток. Тут діти зможуть розвиватися, і те, що ми сьогодні відкрили, працюватиме й далі, а не один день чи рік.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору