“Коли я розповідаю, що наше місто найкраще, я впевнена в цьому”, – уманська художниця Дьома-Пісна Одарка

20 жовтня 2019, 23:04

Уманчанка Одарка Дьома-Пісна в топ-50 кращих художників світу за версією італійського каталогу сучасного мистецтва «Woman’s Essence».

Про це пише “Уманьnews“.

Одарка розповідає, що серйозно почала займатись мистецтвом після народження доньки Злати.

— До народження доньки я створила одну виставку, яку присвятила своєму колишньому чоловікові. Після народження Злати це було вже дуже серйозно і обґрунтовано, я зрозуміла чого дійсно хочу.

На сьогодні в художньому доробку Одарки близько півтисячі картин. Задумуючись над новою темою, художниця щоразу створює не одне полотно, а цілу тематичну колекцію. Остання, наприклад, присвячена біблійним сюжетам.

— Зараз я працюю з біблійною тематикою. Для мене це дуже цікаво і мені здається, що моє бачення біблійних сюжетів теж цікаве для інших людей, оскільки я почула багато коментарів, що моє трактування досить зрозуміле. Я не хочу залишати цю тему, буду працювати з нею, але візьму сюжет жіночого образу в Біблії. Це і Марія Магдалина, і Діва Марія, і жінки-мироносиці. Думаю, що все ж потрібно звернути увагу на жінок, які теж зіграли дуже велику роль в становленні нашої релігії і в народженні Ісуса Христа, — поділилась планами художниця.

2019 рік для Одарки Дьоми-Пісної розпочався і триває активно. Її ім’я звучало у Грузії, Італії, Іспанії, Чехії і, звичайно, в Україні. Цього року вона відкрила авторські виставки та стала учасницею спільних міжнародних, влаштувала перформанси, отримала відзнаку Кабінету Міністрів України, здійснює власні мрії та знайомить світ із своєю творчістю, а разом з тим з Україною і Уманню.

— Великі досягнення за цей рік — це видавництво каталогу  IN PRINCIPIO ERAT VERBUM — це була мрія, до якої я йшла дуже-дуже довго. А також участь у Венеційській бієнале — я виступала від України в національному павільйоні, а також в паралельному проекті в національному павільйоні Бангладешу. Також цього року я стала віце-президентом італійської компанії MUSA International Art Space — для мене велика честь подальша співпраця з цією компанією, — розповіла Одарка Дьома-Пісна.

Художниця стверджує, щоб досягти усього, про що мрієш, потрібно просто працювати.

– На сьогодні в моєму житті дуже багато всього змінилось. Ми переїхали жити до Грузії, я стала студенткою Тбіліської академії мистецтв, радником мера з питань культури і міжнародних зв’язків. Дуже багато змін. Життя дуже насичене і цікаве. Можу сказати, збувається те, про що я мріяла і до чого йшла.

Одарка уже кілька років працює над розвитком міжнародних стосунків Умані і впевнена, що й надалі їх розвиватиме. Зокрема продовжуватиме знайомити уманчан з грузинським та іспанським мистецтвом і традиціями. А за можливості розвивати такі партнерські стосунки з містами й інших країн:

— Якщо я буду розвиватись сама в інших країнах, буду показувати себе як митця, я буду мати можливість говорити про Україну і про Умань. Коли я за кордоном представляю Україну і Умань, повинна бути впевнена у всьому тому, що я говорю. І коли я розповідаю, що наше місто найкраще, я впевнена в цьому. Коли запевняю, що іноземній стороні буде цікаво мати з нами співпрацю, я теж впевнена в своїх словах. Коли розмовляли про співпрацю і як це може бути, мені вдавалось все, двері відчинялись. Напевно так повинно було бути.

Мрії Одарки Дьоми-Пісної здійснюються, тому вона має нові плани і мрії, які також має намір втілювати у життя.

— Перша за все — це розвиток нашого міста. Також хочу розвивати культуру України в Грузії і навпаки, оскільки маю на це можливість. І головне — це розвиток моєї кар’єри художника.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору