У селі Водяники на Звенигородщині організували показ фільму "Кіборги" просто неба. Захід відбувся в межах Національного туру "Кіно заради Перемоги!".
Фільм "Кіборги" створений на основі реальної історії захисту Донецького аеропорту. Прем'єра кінокартини в Україні відбулась 6 грудня 2017 року.
- Ця стрічка - про початок сучасної війни, події в 2014 році, оборону Донецького аеропорту. Можливо, комусь може здатися, що ці події вже широковідомі й не потрібно сьогодні розповідати про це. Але мудрі люди кажуть, що незнання історії не звільняє від її наслідків. Тому потрібно пам'ятати свою історію, традиції та культуру, - розповів режисер "Кіборгів" Ахтем Сеїтаблаєв.
Також під час заходу для дітей організували показ мультфільму "Микита Кожум'яка".
"Кіно заради Перемоги!" - продовження проєкту "Кіно просто неба", який започаткували БФ "МХП-Громаді" та Асоціація "Дивись українське!".
- Ми отримували багато запитів від громад та планували розширити проєкт: не просто показувати фільми у громадах, де немає кінотеатрів, а додати в них змісту. Війна внесла свої корективи і сьогодні кінопокази отримали нові сенси, першочергово таким чином ми підтримуємо військових, адже багато показів влаштовуємо саме для них, під час таких заходів вони можуть поспілкуватися з нашими амбасадорами. Також ми намагаємося підтримати патріотичні настрої населення, дати майданчик для відпочинку та об'єднати громадян, - розповідає менеджерка національних проєктів БФ “МХП-Громаді” Світлана Мигаль.
Проєкт "Кіно заради Перемоги!" стартував 6 серпня 2022 року. У межах кінотуру організатори влаштовують численні зустрічі з кінематографістами, спеціально для військових влаштовуються допрем’єрні покази українських фільмів за участю режисерів, акторів та знімальної групи.
У межах Національного туру, з 6 серпня 2022 до 10 червня 2023 року, відбулося 1272 кінопокази 48 українських повнометражних стрічок у 298 населених пунктах та військових частинах 21 області України, зокрема й на Черкащині.
- Українці показали собі й всьому світу, що ми є не лише сильними, а й талановитими. Сьогодні в Україні звучить українська музика, показуються вітчизняні фільми. Добре, що є благодійні організації, які підтримують нашу культуру. Переможний дух потрібно тримати не лише на фронті, а й в тилу. Щоб в непростих умовах ми могли і працювати, і творити, і допомагати ЗСУ, - сказав ректор ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко.
Голова Асоціації "Дивись українське!" Андрій Різоль під час заходу у Водяниках також презентував проєкт "Культура vs війна", який покликаний донести правду про війну росії проти України через історії боротьби знаних митців.
- Зараз йде не просто війна, росія хоче знищити Україну й кожного з нас. Культура - це також наша зброя. Ми не просто підтримуємо чи надихаємо людей до супротиву, зараз на фронті перебувають тисячі українських митців, наші побратими воюють та гинуть за Батьківщину, - зазначив Андрій Різоль.
Зазначимо, що проєкт “Кіно заради перемоги!” реалізується за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації "Дивись українське!" за підтримки фонду "МХП-Громаді" та компанії "Делойт" в Україні, за сприяння компанії "Вавілон", ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.
Для організації виїзних показів фільмів використовують спеціальний кіномобіль – платформу, яка дозволяє влаштувати кінопоказ просто неба навіть у непристосованих для цього місцях.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram