Кілька поколінь олімпійців провели урок для першокурсників черкаського вишу (фото)

14 вересня 2016, 20:21

16

Традиційний Олімпійський урок провели для першокурсників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Цьогоріч він був особливий — адже лише недавно скінчилися Олімпійські ігри і в самому розпалі Паралімпіада. Не дивно, що серед гостей зустрічі був Сергій Куліш, який приніс Україні першу медаль в Олімпіаді-2016. Завітали до рідного університету і випускники-олімпійці Андрій Хіміч, Олександр Мотузенко, Олександр Феденко та Антон Скачков, інформують у прес-службі вишу.

Про розвиток Олімпійського руху на Черкащині та в університеті розповів ректор Олександр Черевко. Він нагадав, що черкаські спортсмени завжди успішно представляють Україну на Олімпіадах:

— Черкаська земля подарувала людству цілу плеяду видатних спортсменів. Першою олімпійською зіркою Черкащини по праву вважається випускник факультету фізичного виховання Андрій Іванович Хіміч, олімпійський чемпіон (Токіо, 1964) з веслування на каное- двійці на дистанції 1000 метрів. Період незалежності дав нових героїв. Так, у 1996 році на Олімпійських іграх в Атланті бронзову нагороду з метання молоту завоював Крикун Олександр (м.Умань), у 2000 році на Олімпійських іграх в Сіднеї срібну медаль в гонці переслідуванні з велоспорту виборов випускник факультету фізичного виховання ЧДУ Олександр Феденко. І ось на останніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро першу медаль для збірної команди України завоював черкащанин Сергій Куліш. На цих Олімпійських іграх срібну медаль з веслування на каное виборов іще один випускник ЧНУ Валентин Дем’яненко, який виступав за збірну Азербайджану. За часів незалежності в олімпіадах також брали участь випускники нашого університету: Олена Холоша (Лондон 2012, легка атлетика), Олександра Стаднюк (Пекін 2008, легка атлетика), Тетяна Стяжкіна (2000 Сідней, 2004 Афіни, велоспорт), Юрій Євсейчік (2000 Сідней греко-римська боротьба), Олександр Хіміч (1996 Атланта, веслування академічне).

15

Олександр Черевко також зазначив, що випускники ЧНУ завжди вдало виступали і на Паралімпійських іграх. Це Григорій Вовчанський, чемпіон зимових паралімпійських ігор в Сочі з лижних гонок та біатлону, Антон Скачко, дворазовий чемпіон з легкої атлетики, Олександр Дріга, дворазовий чемпіон з легкої атлетики. Рекордну кількість разів брала участь в Паралімпійських іграх Заслужений майстер спорту Красовська-Кириченко Ірина (три паралімпіади зимові і одна літня).

7

Ректор поінформував і про те, що університет постійно примножує спортивну славу. Слова вдячності він адресував викладачам та тренерам, які виховують усе нові покоління переможців. Він назвав найвідоміших із них — Юрій Петренко, Людмила Фролова, Анатолій Стеценко, Віктор Фіщук, Леонід Нечипоренко, Валерій Масляков, Костянтин Мотуз, Андрій Артюшенко, Вікторія Супрунович, Ольга Атамась, Олена Верещагіна, Олександр Гніденко, Віталій Пустовалов, Володимир Каленіченко.

10

Цьогорічний герой Олімпіади в Ріо Сергій Куліш відзначив, що нині спорту бракує фінансування. На думку ж олімпійського чемпіона Андрія Хіміча, у нинішній ситуації, коли держава боронить свої кордони, «руки не доходять до спорту».

Поділилися черкаські олімпійці і своїми міркуваннями з приводу цьогорічних перемог.

— І олімпійці, і паралімпійці докладають багато зусиль, щоб отримати медалі. Однак, Паралімпійські ігри вирізняються більшою кількістю класів у межах того чи іншого виду змагань, і відповідно, переможців. Тому паралімпійці кращі в загальному медальному заліку, — пояснив багаторазовий паралімпійський чемпіон і призер Антон Скачков.

Студентів цікавили найрізноманітніші питання. І про особисте життя спортсменів, і про те, що вони роблять, коли опускаються руки. Жодне з питань не залишилося без відповіді. А найдопитливіші студенти отримали подарунки.

 

Нагороди отримали й гості Олімпійського уроку. За вагомий особистий внесок у розвиток фізкультурно-спортивного руху та створення позитивного іміджу рідного університету випускникам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, призерам Олімпійських ігор Андрію Хімічу, Олександру Мотузенку, Олександру Феденку, Антону Скачкову вручено нагрудні знаки «Почесна відзнака ректора». Їх пізніше отримають ще два відомих випускники ЧНУ — Олександр Дріга та Григорій Вовчинський. Подарунок на згадку про Олімпійський урок у Черкаському національному отримав і Сергій Куліш.

Відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області відзначило внесок Черкаського національного у розвиток олімпійського руху на Черкащині. Голова відділення, випускник університету, відомий спортсмен і учасник АТО Андрій Більда передав подяки та літературу на олімпійську тематику ректору Олександру Черевку, професорам університету Анатолію Стеценку та Станіславу Коваленку, студенту-спортсмену Віталію Новаковському.

З особливим трепетом черкаські олімпійці разом із першокурсниками заспівали в стінах рідної Альма Матер Гімн України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору