Художниця із Черкащини відтворила реалії сторічної давнини у костюмах до “Чорного ворона”

30 листопада 2019, 18:37

Довгоочікувана прем’єра повнометражної історичної драми «Чорний ворон» за мотивами однойменного роману Василя Шкляра відбудеться 5 грудня цього року.

На екранах глядачі побачать історію часів Холодноярської республіки. Аби достовірно відтворити ту епоху, неабияка увага була приділена зовнішньому вигляду героїв. Художниця з костюмів стрічки Марія Квітка розповіла про створення вбрань для фільму. Загалом для стрічки розробили понад 400 образів – це спеціально відшиті або зібрані на антикварних ринках речі, - пише "Козацький край".

Більшість костюмів для фільму створювали з нуля. Знайти речі на блошиних чи антикварних ринках було дуже складно, там вдалося відшукати лише прикраси, зокрема сережки Явдохи (Наталя Сумська) та сережки і брошку Тіни (Ксенія Данилова). Головним завданням для команди було максимально правдиво відтворити образи холодноярців, тому напередодні провели чимало роботи: вивчали спогади очевидців, переглядали старі світлини, багато часу працювали у фондах музеїв.

Цікаво, що художниця з костюмів родом з Черкащини. Вона часто бувала у селах області, займалася дослідженням етнографічного одягу того регіону. Завдяки цьому навіть прості селяни у фільмі виглядатимуть, як реальні жителі Черкащини 20-х років.

Мені хотілося, щоб глядач дійсно бачив, як виглядав холодноярський повстанець. Щоб внуки чи правнуки, або ж самі холодноярці, якби мали змогу побачити про себе кіно, пишалися ним, – поділилася Марія.

Під час підготовки екранних образів, команда співпрацювала з реконструкторами, які консультували та допомагали з пошуком відповідних тканин. Складнощі виникли під час підготовки вбрання Євдокімова – головного чекіста у стрічці. Це чи не єдиний герой фільму, який одягнений не за уставом. Євдокімов (Андрій Мостренко) має сірий кашкет з відлитою зіркою СРСР, сіру тогочасну шинель із зеленими вставками на рукавах, на яких відсутні будь-які знаки військового звання. Найскладнішим завданням виявилося знайти відповідну тканину для шинелі – сірої вовни потрібного відтінку в Україні не знайшли, тому довелося замовляти її у Білорусі.

«Одним з найвагоміших для нас джерел – є спогади Юрія Горліс-Горського – він був учасником холодноярських подій, тому це для всіх людей, хто вивчає цей період, є значним орієнтиром в роботі. Для нас також. У нас на проекті був консультант Сергій Постольников, він працював з нами з першого до останнього знімального дня, завдяки йому наші образи виглядають максимально правдивими», – розповіла художниця з костюмів.

Нагадаємо, історична драма «Чорний ворон» розкаже глядачам історію життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, який став учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Непереборна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються в його селі. Тому він свідомо та відважно жертвує сімейним затишком і починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, майбутнє українців і власної родини.

МЛИНИ УКРАЇНИ

Млини України

ТУРИСТИЧНА КОМПАНІЯ “ВІД КРАЮ – ДО КРАЮ”

Від краю до краю

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору