Художник із Черкащини написав майже 100 картин козака Мамая (фото)

09 листопада 2020, 08:44

На Черкащині у селі Григорівка живе чоловік, який написав 97 картин козака Мамая.

Про це розповідає “Суспільне”.

Художник Олександр Кравченко вже тридцять років проживає за межами міста, у минулому житель столиці.

Чоловіка друзі кличуть головним “мамаїстом” країни. Його оселя оздоблена в українському стилі: замість люстри колесо з сувенірами, розписана піч, а на стіні портрет Шевченка та картина козака з бандурою.

– Уперше побачив картину “Козак Мамай” у бабусі у хаті – то була така стара дошка і на ній козак. Було видно, що це давній-давній малюнок. Я ще тоді дитиною був, не розумів, що до чого, але запам’яталося”, – розповідає Олександр Кравченко.

За словами художника, козак Мамай – це український символ, зображення якого не змінювалося століттями. Частина ним написаних картин перебуває у приватних колекціях.

Олександр розповів, що доповнює свої полотна. У нього є і зимовий Мамай, і нові сюжети.

Художник порівнює себе з героями картин. Він також живе на природі, має коней, овець, двір облаштував у народному стилі, а серед молоді та гостей поширює українські традиції. Все це дає сили для творчості.

– Мене це надихає жити і творити. Чотири пори року тут прекрасні. Я завжди людям кажу: приїздіть, щоб подивитися, – каже Кравченко.

Чоловік малює не лише козаків. Серед його робіт є і дуб Максима Залізняка, і українська природа.

За словами Олександра, приїжджала до нього письменниця Дара Корній. Образ такого ж художника –”мамаїста” є у її творі “Щоденник мавки”.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору