Мешканці Черкащини можуть безоплатно отримати якісні протези без збору коштів та поїздок за кордон. Держава забезпечує протезом кожного, хто цього потребує. Також для протезування тепер не потрібно чекати встановлення інвалідності, пише Суспільне.
Держава також безоплатно покриває і забезпечує обслуговування та ремонт протеза, розповіли у Департаменті соціальної політики Черкаської міської ради.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 на безоплатне забезпечення допоміжними засобами реабілітації мають право:
- особи з інвалідністю;
- діти з інвалідністю;
- учасники бойових дій.
- мирні громадяни, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях проживали в районах проведення бойових дій та у період здійснення бойових дій або районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам і отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії РФ проти України, проживали в районах проведення антитерористичної операції, районах здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, за умови, якщо такі люди не вчиняли кримінальні правопорушення;
- особи похилого віку (протези верхніх та нижніх кінцівок, допоміжні засоби для їх кріплення);
- жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз (йдеться про протези молочної залози, ліфи для їх кріплення, компресійні рукава у разі потреби);
- діти з порушеннями опорно-рухового апарату (протезно-ортопедичні вироби);
- особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" (протезно-ортопедичні вироби).
"Протезування в Україні є безоплатним. Держава також безоплатно покриває і забезпечує обслуговування та ремонт протеза", — розповіли у Департаменті.
Також йдеться про допоміжні пристрої, що є неодмінною частиною ефективного відновлення або підтримки фізичної та соціальної активності громадян. Серед них — милиці, крісла колісні, протези, ортези тощо.
До допоміжних засобів реабілітації (у тому числі технічних) належать:
- протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття;
- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;
- засоби для пересування;
- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
- меблі та оснащення;
- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.
Документи на послуги можна подати онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю, або безпосередньо в ЦНАПі чи в органі соціального захисту населення.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram