“Хто кому влаштував терор?” – у Черкасах розгорівся скандал між управлінською компанією та головою ОСББ

18 травня 2020, 21:02

фото тематичне

“Погрози, фізичний тиск та постійний терор. Так пів року живуть кілька мешканців будинку на Гуржіївській, 30”. Саме з такими словами управлінська компанія “Нова якість” нещодавно почала розповсюджувати інформацію про те, що в Черкасах голова одного із ОСББ знущається з мешканців свого будинку. Проте, сам голова розповідає, що це якраз він потерпає від постійного тиску з боку “Нової якості”.

У повідомленні “Нової якості” йдеться про те, що “Сергій Сологуб, голова новоствореного ОСББ, реєстрацію якого нині скасовують у судовому порядку, вдається не лише до психологічного тиску, а й фізичного”. Один із останніх інцидентів - голова ОСББ нібито побив мешканку будинку, зламав їй телефон та намагався розтоптати її собак.

Журналісти “Про все” вирішили розібратися у скандалі та поцікавилися баченням ситуації обох сторін конфлікту.

У процесі підготовки матеріалу голова ОСББ Сергій Сологуб вніс свої правки, у його прямій мові вони виділені курсивом. 

“Душив та заламував руку”

- Мешканка будинку пані Нікітіна минулої середи, 5 травня, вирішила зняти відео з цуценям на траві навпроти під’їздів будинку. Каже: там, де постійне місце паркування власного мікроавтобуса голови ОСББ. Фільмувала якраз за його автомобілем. Та в процесі вона помітила, як чоловік біг просто на неї. Спочатку почула погрози і лайку: “Пішла звідси. Ти вигулюєш своїх псів. У моєму домі псів не буде. Я твій розплідник винищу”. Від почутого жінка була шокована. Потім, за словами мешканки, свою фізичну агресію він спрямував на собак, - повідомляє “Нова якість”. 

фото з особистої сторінки Сергія Сологуба у Фейсбуці

Голова ОСББ Сергій Сологуб ж розповідає, що зробив жінці зауваження, бо та вигулювала собак на дитячому майданчику.

- Ця жінка давно мене провокує. Вона активна противниця ОСББ з самого початку. За чутками, тому що сама хотіло його очолити. Я одного разу зробив їй зауваження, щоб водила свої собак на поводку та прибирала  після них. І почалось. Спершу вона стала підкидати собачий послід посеред дороги, викидати своє сміття під вікна, а квінтесенцію її провокацій став демонстративний вигул собак на дитячому майданчику за день до засідання суду по ануляції нашого ОСББ. Що це, як не скоординована спецоперація? - розповідає голова ОСББ. 

фото Сергія Сологуба

Сергій Сологуб говорить, що саме він тоді викликав поліцію.

- До того ж,  ця жінка навіть не живе у нашому будинку. У квартирі лише її собаки, яких вона приходить погодувати і вигуляти. Вона їх розводить для бізнесу. Мушу зізнатися ось у чому: тоді я вперше у житті звернувся до сторонньої жінки на “ти”. Все інше навіть коментувати не хочу. Нісенітниця якась, - каже пан Сологуб. 

 “Самовільно перекрив теплопостачання”

- До речі, поліцію пані Нікітіна викликала і взимку. Чоловік самовільно перекрив теплопостачання. У ТЕЦ повідомили, що поломки не фіксували, про що він спочатку заявляв у присутності поліції. А потім просто дав тепло і конфлікт вирішився при патрульних, - з повідомлення “Нової якості”.

Проте, за словами голови ОСББ все було не зовсім так.

- Напередодні ми з механіком регулювали опалення. Наступного дня, о 7 ранку, до мене приходить поліція. На вулиці вже зібралися обурені люди, тому що вночі стало холодно. Подзвонила в поліцію не Нікітіна, а інша сусідка, з якою в мене зараз чудові стосунки і вона бере активну участь в усіх починаннях нашого ОСББ, - каже пан Сологуб.

Сергій Сологуб розповідає, що у їхньому будинку є два теплопункти і в одному з них були відкриті двері. 

- Що сталося тоді виявити вдалося пізніше, коли не знаючи деталей взаємовідносин з “Новою якістю”, ще одні сусіди запросили їх відрегулювати стояки. Я вчасно підійшов і побачив, що теплопункт відкритий. Виявилось, що у робітника “Нової якості” був ще один дублікат ключів, який я майже з матюками забрав, і він міг робити з системою що завгодно. Я не можу запевняти, що це вони закрутили вентиль. Але ситуація дивна: викликали поліцію, навіть не попередивши мене. Я спросоння, внизу купа злих людей, бо вони вночі мерзли. І хто ж винен? Сологуб винен. Розумієте? - говорить голова ОСББ. 

фото Сергія Сологуба

За словами Сергія Сологуба, “Нова якість” соромиться розповісти про першу провокацію з теплопунктом, коли  перед приходом комісії ТЕЦ, перед початком опалювального сезону в жовтні, хтось зірвав пломби з електролічильника. 

- Про цей випадок я написав навіть заяву в прокуратуру. Мої, мабуть з десяток листів в ТЕЦ, так і залишилися без відповіді,  - каже пан Сологуб. 

“Не пускав “Нову якість” ремонтувати дах”

- Історія пані Нікітіної не поодинока. Інша мешканка Юлія (за проханням жінки прізвище не називаємо) заявила позов про скасування реєстрації ОСББ. “У нас тече дах із п’ятого поверху до нижнього. Постійно доводиться через сирість виводити грибок. Ми давно зробили заявку в управлінську компанію “Нова якість”, яка нас обслуговує, аби у будинку виконали поточний ремонт даху. Місяць тому підійшла наша черга на виконання робіт. Коли приїхали робітники, самопроголошений голова ОСББ викликав поліцію, поводив себе некоректно, не пускав людей працювати” – розповідає пані Юлія, - йдеться у повідомленні “Нової якості”.

Сергій Сологуб говорить, що ремонтні роботи даху вже були заплановані, але жінка самовільно викликала “Нову якість”, прекрасно знаючи, що договір з нею вже давно достроково припинений у законному порядку, бо не хотіла співпрацювати з ОСББ.

- На одному зі зборів Юлія підняла питання про те, що у її квартирі протікає дах. Вона була противником створення ОСББ із самого початку. Казала: “поки не зробите мені дах, внески робити не буду”. Ми додали це питання у план роботи. Це ще Бог знає коли затверджували. І вона прекрасно знала про те, що ці роботи заплановані, - розповідає голова ОСББ. 

Коли представники “Нової якості” приїхали, Сергій Сологуб сказав, що не пустить їх і викликав поліцію. 

фото Сергія Сологуба

- Я показав всі документи і реєстрацію. Поліція взяла з мене пояснювальну записку, склала протокол, а робітникам “Нової якості” пояснили, що ОСББ зареєстроване і діє на законних основах, а вони навпаки не мають права тут нічого робити, - говорить пан Сологуб. - Тим більше, вони приїхали під час карантину, дехто навіть маски не одягнув. А в під’їзді багато хворих та старих людей. Ремонтні роботи ми вже запланували, але зараз не можемо піддавати ризику мешканців будинку. Я вважаю, що “Нова якість” хотіла надати нам свої послуги, щоб потім це ж використати проти нас. Якщо ми вже припинили дію договору, то й працювати з ними не повинні. 

Чому виник конфлікт між “Новою якістю” та ОСББ?

Сергій Сологуб розповідає, що конфлікт розпочався ще від моменту реєстрації ОСББ та коли вони повідомили “Нову якість” про те, що припиняють з ними договір. А як тільки завершився двомісячний термін, після якого договір з управлінцем мав розірватися остаточно, почалися провокації. 

- Спочатку в Черкасах було 13 ОСББ, які пішли від Нової якості, але їх нібито не відпускають, потім до нас підключилося ще 40. Почалася боротьба, - говорить пан Сологуб.

Для чого “Новій якості” конфлікти між мешканцями та ОСББ?

Голова ГС “Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК “На варті” Володимир Друмашко говорить, що “Нова якість” максимально зацікавлена в тому, щоб дискредитувати ОСББ і робить будь-що, аби люди не могли створити нові. 

 - У будинках знаходять зацікавлених людей, щоб через них скасовувати ОСББ. “Нова якість” намагається нападати на найактивніших представників, на тих, що не побоялися увійти в судовий процес з ними. Саме такі ОСББ отримують зараз значний тиск у вигляді саботажу і судових позовів. “Нова якість” робить це все для того, щоб повністю “задушити” альтернативний варіант управління, яким є ОСББ, - розповідає Володимир Друмашко. 

За словами Сергія Сологуба, “Нова якість” розуміє, що програє суд, тому влаштовує провокації, щоб його скомпрометувати. 

- “Новій якості” вигідно, щоб головою ОСББ був якийсь “не сповна розуму”, “несамовитий маньяк”. Їхнє завдання - не випустити нікого, якщо хоча б одного відпустять, контракти розірвуть всі 800 будинків. А це шалені гроші, десятки мільйонів гривень. Звичайно, я буду боротися й надалі. Для мене це справа честі, діло принципу. Я не раб і не живу в епоху феодалізму, у мене є конституційні права вибирати того управлінця, якого я хочу. І така позиція у більшості наших людей, - каже пан Сологуб.  

Коментарі

Сергій Сологуб сказав:

Не можу сказати, шо задоволений матеріалом. З півторагодинного інтерв’ю можна було б опублікувати набагато більше материілу про діяння “Нової якості”, зробіти вісновки цивілізаційного змісту. мі знаходимось на самому розломі між дійсно демократичною соціальною системою і феодалізмом, який нам пропонує “Нова якість” при потуранні міської влади, думаю. Треба ще вчитись. Нам всім. Але дійсно відрадно те, що журналісти “Про все” підішли к питанню професійно, чемно та навіть сказав би шляхетно попросивши взяти у мене унтерв’ю, як у другої сторони на відміну пихатою отповіддю сайту “Вичерпно”. Можемо бачити дві журналістики нажаль.

Ігор сказав:

Молодці! Пишаюсь, що таки в нашому місті люди з самоповагою та позицією.

Ігор сказав:

Молодці! Пишаюсь, що таки є в нашому місті люди з самоповагою та позицією.

Коновалов Даніїл сказав:

Пане Бортнік, от даремно ви на цю людину наклеп створюєте. Дуже даремно…

Умничка сказав:

Заказная статейка!!!
Ничего интересного, люди делят бабло и власть!
Фу!!!

Наталія сказав:

Пане Сергію,все що тут описано ніби то історія нашого будинку Героів Дніпра 31,ми з Вами,будемо боротися проти пихатого Бортника і перемога буде за нами!!!!!

Вгору