Протягом минулого року в амбулаторно-поліклінічному відділенні Черкаського обласного кардіологічного центру надано 32874 послуги, в стаціонарі проліковано 4268 хворих, виконано 1600 оперативних втручань на серці. І це значно більше попередніх років.
Про це повідомляє головний лікар кардіоцентру Світлана Журба.
1025 пацієнтів з гострим-коронарним синдромом отримали лікування найсучаснішим методом - хірургічної реваскуляризації шляхом проведення черезшкірних коронарних втручань або аорто-коронарного шунтування в нашому закладі.
52% усіх хворих інфаркту міокарду області лікувалися в кардіоцентрі. Лікування було проведено бюджетом закладу.
Оперативних втручання на "відкритому" серці виконано 343 хворим і це на 57 втручань більше, ніж 2021 року: аорто-коронарні шунтування на працюючому серці та в умовах штучного кровообігу, протезування та реконструктивні операції на клапанах серця, хірургічне лікування розшаровуючих аневризм аорти, пухлин серця та інші.
В 2020 році Черкаський обласний кардіологічний центр отримав ліцензію на трансплантацію серця та був долучений до переліку закладів, що були включені до пілотного проекту. У 2022 році проведена успішна трансплантація серця.
З 37 центрів та науково-дослідних інститутів України, за даними Асоціації серцево-судинних хірургів, за результатами роботи 2022 року, Черкаський обласний кардіологічний центр обійняв ІІІ рангове місце по хірургічному лікуванні ішемічної хвороби серця, ІІІ місце - по хірургічному лікуванню інфекційного ендокардиту, VI - по кількості стентувань коронарних артерій.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram