Іваньківська громада на Уманщині, придбала понад 15 тисяч пігулок калію йодиду. У випадку радіаційної загрози таблетки роздадуть місцевим жителям, повідомляє Суспільне.
Півтори тисячі пластинок калію йодиду. У кожній – по 10 пігулок. Таблетки виготовлені 20 вересня 2022 року, термін їхньої придатності – до 20 вересня 2026 року. Голова громади Леся Поліщук сподівається, що ці ліки ніколи не знадобляться.
"Вирішено було їх закупити, але першочергово заради захисту жителів громади, переселенців від радіаційної небезпеки. Сподіваюся: ніколи не доведеться їх приймати. Хай краще ми їх спишемо", — розповіла пані Леся.
Для закупівлі провели тендер на платформі Prozorro. Пігулки обійшлися місцевому бюджету в 50 тисяч гривень.
"Один блістер нам обійшовся в 32 гривні 10 копійок. Хоча є в мене інформація, що на сьогодні вони надзвичайно дорожчі. В аптечній мережі вони в рази дорожчі", — пояснила Леся Поліщук.
У громаді налічується шість сіл. У випадку надзвичайної ситуації всі жителі оперативно отримають ліки.
"У разі виникнення надзвичайної ситуації таблетки розподілимо між усіма селами громади: це Іваньки, Крачківка, Березівка, Юрпіль, Чорна Кам’янка, Тимошівка. І всім людям роздадуть таблетки з відповідними інструкціями. Працюватимуть пункти видачі в приміщеннях колишніх сільських рад", — розповіла голова громади.
У громаді проживають п'ять тисяч жителів та 500 переселенців. Пані Ольга разом із подругою приїхали на Черкащину з Чорнобаївки, що на Херсонщині. Пережила окупацію, тому завжди готується до найгіршого. Тож придбання пігулок схвалює.
"Я вважаю, що так потрібно. Щоб була перестраховка цього всього. Звичайно, все може бути", — розповіла Ольга Веселова.
Карина Сліпченко з Іваньків має двомісячного сина. Теж вважає, що запасатися ліками потрібно.
"Ніхто не знає, що може бути. Головне, що таблетки є, і всі знають, куди можна буде звернутися. Подбати про безпеку своїх дітей і себе".
У місцевій амбулаторії є лише препарати першої необхідності. Калію йодиду серед цього переліку немає, повідомила завідувачка медзакладу Світлана Фалієва. Та й вживати такі пігулки потрібно лише за рекомендаціями медиків.
"Самовільно такі препарати не приймаються через те, що вони мають великі побічні дії. У нас є списки. Люди отримають таблетки калію йоду. Будуть поінформовані, як їх приймати, скільки приймати", — прокоментувала завідувачка.
Загалом в області придбали 475 тисяч пігулок калію йодиду, повідомила заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталія Кравченко.
"У випадку надзвичайної ситуації в нас відповідної підтримки профілактичними засобами калію йодиду потребують близько пів мільйона жителів Черкащини. Це населення від нуля до 40 років. На сьогодні продовжується процес забезпечення цими препаратами. З різних джерел: місцевого бюджету, державного", — поінформувала Наталія Кравченко.
За її словами, 79 закладів охорони здоров’я визначені як пункти видачі цих препаратів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram