Керівником слідства у справах Майдану може стати “адвокат Януковича” Бабіков

20 січня 2020, 10:33

січень 2019-го року покладання квітів до меморіалу присвяченому загиблим на Майдані
фото - Голос Америки

Готується призначення заступником голови ДБР Олександра Бабікова, який, за повідомленнями українських ЗМІ, працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала експрезидента Віктора Януковича. Про це повідомляє "Голос Америки".

Офіційно про його призначення ще не оголосили. Однак чутки про те, що саме Бабіков обійме цю посаду, підтвердила голова ДБР Ірина Венедиктова під час зустрічі 14 січня з родичами загиблих на Майдані.

У пресрелізі ГО «Родина героїв Небесної сотні», виданому 16 січня заявляється, що родини «Небесної сотні» висловлюють недовіру Бабікову.

- Ми вимагаємо відкритого, прозорого конкурсу, щоб була обрана людина, якій буде довіряти суспільство, - йдеться у заяві.

Призначення прокоментувала адвокат родин Небесної Сотні Євгенія Закревська.

За її словами, «Адвокат зв’язаний своєю позицією, яку він формував і обстоював, на якій наполягав, представляючи і захищаючи інтереси свого клієнта. І якщо адвокат підозрюваного стає керівником слідчих, які розслідують цю справу, то це прямий конфлікт інтересів».

- Це очевидний знак, що слідства не буде, – додала Закревська.

На сайті компанії Aver Lex у повідомленні про рішення Бабікова перейти на державну службу відзначається, що він "спеціалізувався на захисті співробітників правоохоронних органів по корупційних справах та у справах, скоєних організованими злочинними групами".

У Державному бюро розслідувань не вбачають перешкод у тому, щоб довірити адвокату Януковича аудит справ Майдану. Як пояснила родичам загиблих глава ДБР Ірина Венедиктова, конкурсна комісія не виявила у Бабікова конфлікту інтересів. За її словами, у разі рекомендації конкурсною комісією та за умови проходження спецперевірки він буде призначений..

У те, що Бабіков буде об’єктивним, не вірить член ГО «Родини Героїв Небесної сотні» Володимир Голоднюк.

- Я глибоко обурений такими призначеннями, – сказав він і додав. - Якщо Бабіков захищав інтереси Януковича, котрий розстріляв Небесну Сотню, то як можна зараз довірити йому захищати інтереси Майдану?

Голоднюк, що втратив на Майдані 19-річного сина, нагадав про обіцянку президента Володимира Зеленського прискорити розслідування.

- А натомість президент, втрутившись у суди, випустив ексберкутівців, вбив у нас віру в правосуддя, - вважає Голоднюк і водночас запевняє. - Призначати адвоката Януковича відповідальним за розслідування розстрілів на Майдані - це плювок в обличчя тим, хто втратив своїх рідних. Це наруга над пам’яттю загиблих на Майдані».

Коментарі

Вгору