Міністерство освіти і науки спростовує низку фейків, що зараз ширяться в Інтернеті та ЗМІ. Зокрема, йдеться про неправдиву інформацію щодо продовження карантину, скасування ЗНО, нібито обов’язок для шкіл використовувати конкретні платформи для дистанційного навчання, оскільки вони погоджені МОН, а також фейк про проведення обов’язкового загальнонаціонального вимірювання якості навчання під час карантину.
Отже, насправді ситуація є такою:
Наразі карантин триває до 24 квітня. Станом на 2 квітня встановлено, що карантин триватиме до 24 квітня 2020 року, і ця дата наразі залишається незмінною. Будь-яка інша інформація – фейк. Якщо Уряд ухвалить рішення про зміни цього терміну, Міністерство освіти і науки повідомить про це офіційними каналами, зокрема, надішле офіційні листи місцевим управлінням освіти, а також розмістить відповідну інформацію на своїх офіційних ресурсах.
ЗНО відбудеться. Міністерство освіти і науки неодоразово наголошувало, що ЗНО відбудеться незалежно від термінів карантину. Єдине, що залежить від тривалості карантинних заходів – дати проведення тестувань. Наразі на сайті МОН оприлюднено 2 сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. З ними можна ознайомитись тут.
МОН не рекомендує жодних конкретних платформ для дистанційного навчання. До нас надходять повідомлення зі шкіл, що недоброчесні підприємці стверджують, ніби саме їхня платформа рекомендована або навіть оплачена МОН для пріоритетної роботи під час дистанційного навчання. Це – неправда.
МОН не надавало преференцій жодним ресурсам і не оплачувало доступ шкіл на жодну онлайн-платформу. Водночас ми дякуємо всім, хто, розуміючи складну ситуацію, зробив безкоштовним доступ на свої платформи, і не схвалюємо дії, коли хтось намагається недоброчесно залучити додаткових користувачів. Просимо повідомляти МОН про такі випадки.
МОН НЕ планував і НЕ проводитиме загальнонаціональну перевірку знань, здобутих під час карантину. 1 квітня був поширений підроблений документ МОН, в якому відомство нібито передбачало проведення “перевірки знань учасників освітнього процесу, засвоєних у ході дистанційного навчання за технологією ЗНО для всіх учнів 5-11 класів”. Це – ФЕЙК. Міністерство освіти і науки України вже звернулося до правоохоронних органів з метою подальшого унеможливлення подібних дій.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram