Капітан поліції зі Сміли спростовує стереотипи про жінок-правоохоронців

06 квітня 2017, 19:54

Вона ще зовсім юна й тендітна дівчина, а вже капітан поліції. Старший інспектор-криміналіст Смілянського відділу поліції Галина Барбелюк розповіла "Сміла.ua" про життєвий вибір, робочі будні  та про те, як жінки-поліцейські ламають стереотипи.

- Галю, чому ти обрала професію поліцейського?

- Відверто кажучи, це сталося випадково. Одного вечора ми з батьками говорили про вибір моєї професії, вищого навчального закладу та взагалі - визначали плани на майбутнє. А, коли я запитала, ким вони мріяли стати, тато відповів, що хотів працювати в міліції. Тоді я не знала особливостей цієї професії, але почала активно цікавитись вимогами до абітурієнта. Мене одразу попередили, що кількість місць у вишах системи МВС для дівчат обмежена. Це стало викликом і стимулом продемонструвати всі свої знання і навички. І от, подолавши безліч етапів відбору, я вступила до Київського національного університету внутрішніх справ України.

- Дівчина-поліцейський - явище не таке вже й рідкісне для нашого часу. Які плюси і мінуси цієї професії для жінок?

- Якщо дівчина полюбляє щодня змінювати вбрання, ходити на підборах, то служба в поліції - не для неї. Для поліції затверджено однострій. Форма внутрішньо організовує, дисциплінує, підвищує відповідальність. Загалом мінусів у службі для себе не відзначаю. Але в ставленні людей і сформованих стереотипах стосовно правоохоронців вони справді є. Нерідко ловлю на собі скептичні погляди і чую, що жінка-поліцейський навряд чи зможе допомогти. Але ми на рівні з чоловіками проходимо перевірки на теоретичні знання, фізичну підготовку, вправність у прийомах рукопашного бою та стрільбі, заступаємо на добові чергування, отримуємо зброю, застосовуємо спеціальні заходи відповідно до Закону та несемо відповідальність. Тому, як іноді жартують мої колеги, працівник поліції - особа без ознак статі.

- Сьогодні багато говорять про реформування Національної поліції. Як це відбувається у Смілі?

- Деякі посади скорочують, а згодом створюють нові підрозділи та сектори. Частіше проводиться патрулювання вулиць з метою профілактики правопорушень та злочинності. З часу створення секторів патрульної поліції підвищився рівень швидкого реагування на повідомлення про правопорушення і надзвичайні події, надання поліцейського піклування, первинної медичної та невідкладної допомоги громадянам, забезпечення безпеки дорожнього руху, правопорядку та охорони місця події до прибуття слідчо-оперативної групи. Але, хочу зазначити, яким би ефективним не було реформування, без зміни у свідомості громадян, підвищення поінформованості суспільства, відкритості та взаємодії, зламу стереотипів для зміцнення довіри нам не обійтися.

- Якою, на твою думку, може бути взаємодія між правоохоронними органами і молоддю?

- Для профілактики правопорушень і підвищення рівня довіри підлітків можна було б ініціювати спільні проекти. Пам'ятаю, під час навчання в гімназії був дуже популярним соціально-психологічний театр. Сьогодні ж молодь надає перевагу IT-технологіям. Тож, учні могли б створювати відеоролики соціальної або іміджевої реклами для правоохоронців, короткі фільми із зазначенням певної проблеми і шляхами виходу з неї, такі собі фільми-алгоритми, що формують життєві компетенції: як діяти в надзвичайній ситуації, при загрозі життю, до кого звертатися і чому не треба боятися цього робити. Окрім того, профілактично-освітню роботу доцільно проводити і з старшим поколінням. Наприклад, запрошувати працівників поліції на батьківські збори та інформувати їх про випадки адміністративних проступків серед школярів, ознайомлювати із сучасними небезпеками та шляхами їх розповсюдження у молодіжному середовищі.

- Що побажаєш сьогоднішнім гімназистам?

–Бути свідомими і законослухняними й пам'ятати про межу між пустощами і кримінальним проступком. Адже незнання закону не звільняє від відповідальності. І ще хочу запросити старшокласників на День відкритих дверей, аби вони більше дізналися про будні правоохоронців. Можливо, хтось із випускників захоче отримати юридичну освіту і стати поліцейським.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору