Із перших днів повномасштабного вторгнення канівець Олег Шостик записався до Канівської тероборони - добровольчого формування територіальної громади. Декілька місяців чергував на блокпостах. Коли у вересні минулого року 23-річний син Олега Шостика - Руслан став до лав Збройних Сил України, батько вирішив, що має також бути на фронті, пише місцеве видання Дніпрова зірка.
Зараз вони воюють в одному батальйоні у складі 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.
Олег Шостик за фахом історик. У Каневі він займався підприємництвом. Його син Руслан нещодавно закінчив навчання, в інституті здобув спеціальність юриста, одружився. У червні у Руслана Шостика народилася донька. Коли їй виповнилося три місяці, Руслан пішов на фронт.
- Руслан за армійською спеціальністю зв'язківець. Мене ж записали водієм. Проте, спеціальності тут - чиста формальність, бо усі без винятку регулярно бувають на нульових позиціях. Усі ми - універсальні солдати, - розповідає Олег Шостик.
Чоловік каже, що більшість військових у його батальйоні - молоді чоловіки, яким по 20-25 років.
- Я серед них найстарший, - розповідає Олег. - Можливо, це тільки в нашому підрозділі так, а десь є багато старших чоловіків. Здавалося б, логічно було йти на війну чоловікам, яким за 40 - будинки вже збудували, дітей виростили, побачили життя. Молоді ж хлопці мали б одружуватись, заводити дітей, будувати своє життя. А вони на фронті. Коли виходиш на позицію, починається гра в шахи, що триває 24 години на добу 7 днів на тиждень. Постійно прораховуєш свої дії на декілька ходів наперед. Вираховуєш, де знаходиться ворог, як уразити його і при цьому не видати своєї позиції. Цей процес триває весь час, поки ти на нулі. Розслабитися не можна ні на хвилину.
Щодо ворога, Олег відзначає, що серед російських солдатів трапляються досвідчені і навчені бійці. Приміром, нещодавно нашим воїнам протистояли спецназівці.
- Це було помітно по їх діях. Вони робили усе за правилами, "як книжка пише". Проте, і ці "спеціалісти" у росіян закінчилися. Таких воїнів, як у нас, немає ніде в світі. Нам немає куди йти з цієї землі, бо вона наша, - каже Олег.
Попри тяжкі бої, що тривають поблизу Вугледару, у самому місті залишаються декілька сотень людей, які не хочуть нікуди виїжджати. Щодо селян, котрі живуть у населених пунктах коло прифронтового міста, то, як розповідає Олег, чи не в кожному обійсті вже споруджено парники, у яких люди вирощують розсаду.
Олег розповідає, що прибуваючи з позицій у більш спокійні місця для перепочинку, солдати мають у першу чергу приготуватися до наступного виходу на нуль. Потрібно випрати одяг, просушити його, скласти наплічник, а вже після цього можна трохи відпочити. На те, щоб почитати книжку часу не лишається. Якщо випадає вільна хвилина, хлопці використовують її для спілкування з рідними, перегляду новин в інтернеті. Олег, як історик, веде свої спостереження, багато фотографує. Світлини з передової надсилає своїм друзям, аби показати їм справжнє обличчя війни. Воїн не виключає, що після перемоги і повернення додому візьметься за написання книги про війну.
- Воювати легше, коли ти маєш надійний тил, - говорить Олег Шостик. – Мені у цьому плані пощастило – маю надійних друзів. Приміром, коли у моєї дружини Юлії померла бабуся, я вже був тут, у Вугдедарі. Я зробив лише один дзвінок, і вже через декілька годин друзі передзвонили мені і доповіли, що усі питання щодо похорону вирішено. Приємно, що чимало канівців долучилися до збору коштів на тепловізор, завдяки чому ми в короткий термін зібрали необхідну суму і придбали потрібний нам пристрій.
Задум Олега – воювати пліч-о-пліч із сином, жити з ним в одному бліндажі, поки що втілити не вдалося. Хоча батько й син служать в одному батальйоні, але в різних підрозділах і зустрічаються рідко.
- Я сподівався, що тут, поруч із сином мені буде спокійніше, ніж удома. Утім, легше не стало. Попри це я не зміг би всидіти вдома, займатися своїми звичними справами, коли наші діти ризикують своїми життями, захищаючи Батьківщину. Ми маємо разом із ними здобути Перемогу. І ми це зробимо.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram