Канівський військкомат оприлюднив прізвища представників військової еліти, які уникають мобілізації

12 серпня 2015, 13:54

ато

Шоста хвиля часткової мобілізації до Збройних сил України в розпалі. У Канівському об'єднаному військовому комісарі-аті (ОМВК) систематично проводяться засідання військово-лікарської комісії (ВЛК), під час яких військовозобов'язані проходять медичне обстеження на визначення придатності. Громадяни України, які були визнані придатними, відправляються до військових частин і полігонів для проходження військової підготовки.

Про це розповів військовий комісар Канівського об'єднаного міського військового  комісаріату, підполковник Віталій Орел, пише Дніпрова зірка.

Утім, знаходяться чоловіки, які забувають про свій військовий обов'язок - захищати в разі потреби свою Батьківщину. Так, на жаль, станом на сьогодні у відділенні військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Канівського ОМВК нараховується близько 570 осіб, які не реагують на повістки і не з'являються до військкомату. Наразі списки таких громадян передані для розшуку до правоохоронних органів.

Прикро визнавати, але є неявники і серед представників військової еліти. У відділенні офіцерів запасу і кадрів від мобілізації ухиляється 85 офіцерів. Дехто з них узагалі ігнорує всі повістки і жодного разу за час проведення антитерористичної операції на сході України не з'являвся до військкомату. Але є й такі, що пройшли ВЛК, були визнані придатними, погоджувалися йти захищати Батьківщину в ході часткової мобілізації. Та коли дійшло не до слів, а до діла - їх і слід прохолов. На телефонні дзвінки не відповідають, повістки ігнорують.

Тому я прийняв рішення оприлюднити прізвища і ще раз (цього разу вже через пресу) запросити до військового комісаріату таких людей: Івана  Сергійовича Семенова, 1985 р.н.; Віталія Валентиновича Єрмоленка, 1992 р.н.; Олександра Вікторовича Гуртового, 1986 р.н.; Сергія Вікторовича Гуртового, 1988 р.н.;  Володимира Анатолійовича Сесіна, 1978 р.н. Хочу нагадати цим людям, що вони свого часу складали військову присягу, а ще мають пам'ятати, що означає слово офіцера.

Окрім того, у ході VI-ї хвилі часткової мобілізації в Канівському ОМВК вперше були зафіксовані випадки, коли військовозобов'язані, пройшовши ВЛК, співбесіду, були обрані для мобілізації, але відмовилися отримувати бойову повістку. Станом на сьогодні таких випадків нараховується вже три (із двома солдатами і одним офіцером). У результаті до Канівського військкомату було викликано представника міліції. В його присутності та при свідках складено акт про відмову отримання бойової повістки. Також матеріали цих інцидентів направлені до Черкаського обласного військового комісаріату з подальшим направленням до військової прокуратури.

Хочу ще раз наголосити - Канівський ОМВК не хапає на вулиці чоловіків, аби одразу відправити їх у зону проведення АТО. Ми діємо відповідно до чітких інструкцій і підходимо до військовозобов'язаного індивідуально, входимо в ситуацію кожного. Якщо людина просить про відстрочку - сесія, робота, інші життєві обставини - ми йдемо назустріч. Але й чекаємо цього у відповідь. Не можна відсиджуватися вдома в той час, коли солдати на передовій потребують підтримки.

Тому застерігаю: всіх, хто ухиляється від виконання свого військового обов'язку, будемо змушені притягувати до відпові-дальності. Ст. 336 Кримінального Кодексу України передбачає відповідальність за ухилення від призову за мобілізацією у вигляді позбавлення волі строком від 2 до 5 років.

Ми зобов'язані піти на такі кроки не заради себе - заради наших дітей, заради тих хлопців, які сидять зараз в окопах, слухаючи свист куль, і чекають на підтримку, заради Батьківщини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору