Канівське сміттєзвалище чекає на реконструкцію

12 липня 2018, 18:29

У Каневі 5 липня депутати міської ради депутати затвердили Програму поводження з твердими побутовими відходами в місті на 2018-2020 роки, якою, зокрема, передбачено реконструкцію міського сміттєзвалища.

- Стан сміттєзвалища не відповідає санітарним нормам, - зазначається у тексті документу. - Відтак, вивезення та захоронення побутових відходів є однією з найболючіших проблем міста. Так, через відсутність свердловин для контролю забруднення підземних вод неможливо проводити контроль за процесом їх забруднення, через відсутність огорожі сміттєзвалища у вітряну погоду легкі фракції відходів розвіються по навколишнім полям, через відсутність дороги з твердим покриттям у дощову погоду неможливий під’їзд автотранспорту до місця вивантаження, через відсутність допоміжних приміщень неможливо провести хоча б мінімальний ремонт техніки на місці та створити нормальні умови праці робітників сміттєзвалища та ін.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для її реалізації, складає 14281,95 тис. грн., що передбачає фінансування з державного, обласного, міського бюджетів та інших джерел.

Основні заходи Програми передбачають виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію міського сміттєзвалища.

- Загальна вартість проекту - 600 тис. грн. Цього року з міського бюджету буде оплачено 300 тис. грн, ще 300 тис. грн – в 2019 році, - повідомила начальник управління з питань ЖКГ та екології Тетяна Стадник.

Також по 100 тис. грн з міського бюджету щороку виділятиметься на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та недопущення їх утворення.

Завдяки спільному фінансуванню з міського, обласного бюджетів та власних коштів КП «ЖЕК» для забезпечення екологічно безпечного збирання та перевезення твердих побутових відходів заплановано: придбання сміттєвоза та контейнерів для роздільного збирання відходів на суму 3410 тис. грн; будівництво дороги з твердим покриттям на території міського сміттєзвалища та ремонт під’їзної дороги; встановлення сміттєсортувальної лінії на території міського сміттєзвалища, вартість якої буде відомо після виготовлення проектно-кошторисної документації. Також передбачено облаштування та поточний ремонт контейнерів та контейнерних майданчиків для збору відходів на території міста, обладнання міського сміттєзвалища вагою для зважування відходів тощо.

За інформацією прес-служби Канівської міської ради.

Коментарі

Вгору