Канівчанка стурбована довірливістю маленьких дітей у соціальних мережах

31 жовтня 2020, 18:38

Пост-попередження для батьків маленьких дітей виклала канівчанка Олена Мотриченко в одній із груп Канева. Жінка просить пояснювати дітям, що незнайомці для них - потенційна небезпека.

Ситуація, в якій вона пересвідчилася в довірливості маленької дитини, трапилася з нею самою.

- Мені з самого ранку на "Мessenger" почала телефонувати і писати восьмирічна дівчинка. Вона просто хотіла познайомиться і поспілкуватись. Я її розпитувала багато про що: і де вона живе, де навчається, ким працюють її батьки тощо. Опісля, коли я виклала пост, щоб знайти її батьків і звернути їхню увагу на цю ситуацію, виявилося, що дівчинка розповіла всю правду про себе та родину, - пише Олена Мотриченко.

Канівчани, які знали родину дівчинки, відгукнулися і написали номер мами дівчинки. Жінка рада, що їм вдалося сконтактувати і вона розповіла про ситуацію батькам дитини.

- Хочу звернутися до всіх батьків, які дозволяють своїм дітям у такому віці реєстуватись в соціальних мережах. Це не місце для дітей! У наш час багато ненормальних людей і купа збочинців полюють на подібних дітей і таку інформацію. Добре, що дитина написала саме мені, щоб познайомиться, а не якимось педофілам... Шановні батьки, говоріть і пояснюйте своїм дітям, що незнайомі люди можуть бути небезпечними, - просить канівчанка.

Як пояснити дітям, що в інтернеті може підстерігати небезпека?

Психолог Ігор Перинчук розповідає, що в подібних ситуаціях найголовніше - морально не тиснути на дитину.

- Якщо вона відчує, що зробила щось не так, це не допоможе нічим. Натомість у неї може розвинутися комплекс страхів, які стосуватимуться не лише соцмереж і незнайомих людей, а й самих батьків. Тому потрібно запам'ятати: якщо стався подібний випадок - не тисніть на неї і в жодному випадку не застовуйте фізичні покарання. Поясніть, що незнайомці можуть її використати у своїх цілях, які можуть принести незручності або неприємності в життя дитини. Тому всеціло довіряти їм не можна, - радить психолог.

Відтак батькам варто пояснити дитині, що деяка інформація про родину та саму дитину повинна лишатися таємницею для всіх, хто не входить у коло рідних.

- Персональні дані батьків, адреса проживання, номера телефонів і контактна інформація - це таємниця. Можливо навіть в ігровій формі пояснити, що ви - розвідники. І про таку інформацію не можна розповідати абсолютно нікому. Але забороняти дитині спілкуватися у соціальних мережах і стверджувати, що там є лише погані люди, які хочуть зробити їй щось погане, не можна. Тому що дитина все одно вирішить, що її це не стосується і вона розумніша, ніж "інші". Тому головне - це батьківське розуміння й адекватність у подібних випадках, - каже психолог Ігор Перинчук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору