http://podrobnosti.ua/media/videos/2016/10/3/novosti-za-2016-10-03-0800_2675ebe7ca493afb1692a61541e9b69e.mp4
Місто Канів на Черкащині потрапило до номінантів всеукраїнської акції "сім чудес України". Що унікального побачили організатори акції та про що дізналися - йдетья у сюжеті Подробностей.
Це круті береги канівського природного заповідника. Вони унікальні самі по собі, адже такі гори не характерні для лісостепової смуги центральної України. Саме тут заповідав себе поховати Тарас Шевченко. Але історикам канівське узбережжя відоме не лише завдяки Кобзареві.
"Офіційно в Каневі в районі Чернечої гори лежить Іван Підкова, Яків Шаг і Самійло Кішка неофіційно додатково ще Кулага Петаржицький, Остряниця, Павлюк, Бут…".
Про Канів та його заповідні місця Олег Петриченко знає майже все. Перші гетьмани України заповідали хоронити себе саме у Канівських горах. За повір'ям тут знаходилось давньоруське місто Родень. Його існування наприкінці 19 століття підтвердила археологічна експедиція науковця Миколи Білящівського.
"Що це за земля? Ну, якщо так коротко сказать, це мабуть та земля, де ми відбулись, як нація-народ, де ми розходились по цій території, яка була відома як Русь, як Україна, як Скіфія", - говорить Олег Петриченко, заступник директора Канівського природного заповідника.
Стоянки мисливців на мамонтів, скіфські кургани, давньоруські поселення, козацькі поховання та могила Шевченка. Канівський заповідник криє в собі ще не одну історичну таємницю. Завдяки земляній ерозії з глибин на поверхню і досі з'являються сотні унікальних артефактів.
"Їх можна знайти по поліміальних відкладах, власне, як сталося з ось цими експонатами їх знайшли саме в наймолодших відкладах біологічних, знайти можна щозавгодно і не тільки це ребро, яке ви бачите тут можна знаходити зуби, частини кінцівок", - говорить Олександр Поліжко, завідуючий музеєм природи Канівського природного заповідника.
Екскурсії Канівським заповідником можна водити ледь не цілодобово. Та от туристи чомусь у чергу не шикуються. Все через відсутність у Каневі туристичної інфраструктури. Під Євро 2012 сюди намагалися затягти туристів. Чиновники навіть побудували аеродром за понад 100 мільйонів гривень. Але жоден туристичний борт за чотири роки сюди так і не сів.
Щороку на утримання порожнього аеропорту Держава витрачає майже три мільйони гривень. А от на розвиток туристичної інфраструктури Канева ні копійки, каже Микола Томенко. Він організатор всеукраїнської акції "Сім чудес України". Аби привернути увагу до цього унікального місця - Канів теж внесли у перелік об'єктів акції.
"Залишилося тільки його загальним чином оформити реконструювати для того, щоб все таки приймати сюди туристів не лише в заповідник Шевченка, а й в інші місця", - говорить Микола Томенко, організатор всеукраїнської акції "Сім чудес України".
Якщо Канів виграє в акції, місто назвуть одним із "семи чудес України". Тоді про його історичні цікавинки знімуть презентаційні ролики і фільми, які дадуть змогу привернути увагу туристів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram