Кам’янський селянин розгадав “секрет” продуктивності курей-несучок

26 січня 2016, 11:57

Кам’янчанин Володимир Тарасенко радить взимку пророщувати для курей зерно пшениці, ячменю, вівса. До зерна додає перебиту люцерну, інформує Дзвін.

─ Для того, щоб кури неслись, їм необхідна свіжа зелень, ─ пояснює чоловік. ─ Пророщене зерно має всі мікроелементи. Найкраще зерно проростає у вологому й теплому мікрокліматі.

Чоловік насипає зерна на деко, товщиною в сантиметр й заливає водою. Рівень води має бути вище пшениці на півтора-два сантиметри. Залишає набрякати при кімнатній температурі дві доби. Розповідає, що за цей час зерно вбере в себе вологи скільки, що стане вдвічі важчим. Після того господар зливає майже всю воду, залишаючи зерно на декові. На дні повинно залишитись кілька міліметрів води, щоб зерно мало доступ до повітря, а пророслі корінці пили воду. Ставить для пророщування біля батареї чи котла, щоб температура сягала 20-22 градусів. Зерно накриває папером чи салфеткою, а зверху ще й прозорою поліетиленовою плівкою.

─ Якщо не прикрити зерно салфеткою, то верхній шар присихатиме й частина може не поключитись, ─ пояснює. ─ За 4 дні зерно дасть паростки. Відтоді можна й згодовувати курям зерно. Приблизно слід давати пригорщню в день на десяток птахів.

Пояснює, що за тиждень, як паростки зерна сягатимуть восьми-десяти сантиметрів, їх слід перебивати ножем чи сікачем, бо довгі рослини кури не викльовуватимуть повністю. Через коріння, що сплітається, зерно стає щільним ковриком. Після подрібнення кури з’їдають все, разом з корінцями.

─ Крім пророщеного зерна дуже корисною для курей є перебите сухе сіно люцерни, ─ каже чоловік. ─ Оберемок люцерни треба добре побити палицею, щоб опало подрібнене листя . Ото те листя кури виклюють все, до грамини, а бадилля залюбки вже з’їдять кролі чи коза, корова . В люцерні дуже багато поживних речовин, що сприяють несучості. До сухого корму обов’язково треба щодня ставити теплу воду.

Ветеринари радять раз чи два на місяць до їжі підмішувати  подрібнену крейду, щоночі вмикати у курнику світло, тоді кури несутимуться і взимку.

На півкіла їжі –жменю крейди. Пояснюють, що кури можуть не нестися через відсутність кальцію для утворення шкаралупи. Білки від яєць просто розсмоктуватимуться, бо нема з чого утворюватись шкаралупі. Радять ставити економні лампочки, котрі в кілька разів беруть менше електроенергії, ніж звичайні й слугують одна 4-5 років.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору