Камери у школах: коли і навіщо у черкаських закладах встановлять відеоспостереження

30 січня 2019, 15:24
Чому черкаські депутати не підтримали петицію про встановлення відеоспостереження у 8 школі

Фото: Uaua.info

Депутати Черкаської міської ради не підтримали петицію про встановлення відеокамер у школі, де минулого року отруїлися діти. Міські обранці вважають, що встановлення відеоспостереження в одній школі не вирішить проблему із безпекою дітей у навчальних закладах, тому запропонували робити все комплексно. Але, за словами заступника міського голови Ігоря Коломойця, оснащення камерами та системами протипожежної безпеки шкіл і садочків може затягнутися на роки через брак коштів та неналежний стан будівель.

- У нас є програма «Безпечне місто», в межах якої хочемо комплексно підійти до встановлення камер відеоспостереження. У комплексі це принесе більше користі, адже всі ці показники можна буде вивести на єдиний пульт і на одному моніторі можна буде побачити, що відбувається у школах, - зауважив Ігор Коломоєць і додав: - Ми не заперечуємо, що камери встановлювати потрібно, просто вважаємо, що вони мають працювати більш ефективно.

Черкаські батьки вважають, що камери потрібні і завдяки відеоспостереженню можна убезпечити дітей та вчителів.

-   Вважаю, що встановлення камер необхідне у класах та  коридорах школи. Це дозволить нівелювати і попередити провокації серед підлітків спрямовані на свідоме роздратування вчителів і бажання викликати у них негативні реакції, так зване пранкерство, тролінг тощо. З іншого боку, це дозволить адміністрації школи слідкувати, щоб до навчального закладу не потрапляли сторонні особи (наприклад, торговці наркотиками тощо), - розповів батько дев'ятикласниці, черкащанин Олександр Рибалка.

Заступник міського голови Ігор Коломоєць говорить, аби відеоспостереження було ефективним, камери потрібно встановлювати в усіх школах і виводити зображення на основний монітор, який стоятиме в міській раді, чи ЦНАПі. За монітором повинна сидіти людина, яка б відслідковувала ситуацію в усіх школах і могла викликати відповідні служби, чи органи за надзвичайної ситуації.

Черкаський психолог Інна Лук'янець також підтримує встановлення відеоспостереження у навчальних закладах. Зокрема, дитячу агресію можна контролювати камерами. У такому разі можна "наказати" булерів і вони будуть менш "активні".

- У нашій країні війна, велика стресова ситуація, високий рівень агресії. Насамеперед, жорстоку поведінку показують дорослі, а діти її наслідують, повторюють те, що бачать чи відчувають удома. Якщо батьки поводяться агресивно, то діти  поводитимуться аналогічно. Але ж інші  не мають страждати від агресії таких дітей.  Тому і закон про протидію булінгу, і відеокамери -  весь комплекс заходів є корисними для безпеки дітей.

Деякі з черкаських навчальних закладів почали самостійно дбати про безпеку дітей та вчителів. У гуманітарно-правовому ліцеї кілька років тому за батьківські гроші обладнали два поверхи 16-ма камерами.

- Наша внучка навчається в тому ліцеї. Там хороша дисципліна завдяки камерам. Зокрема, майже немає крадіжок, а якщо трапляються, то дуже швидко вдається знайти винуватця. Камери навіть записують звук, тому школярі намагаються не вживати нецензурної лексики, адже відразу матимуть розмову з директором. Взагалі, діти й батьки позитивно ставляться до відеоспостереження, адже школярі та вчителі самостійно намагаються контролювати свою поведінку, щоб не мати потім проблем. Вони знають, що винного знайдуть у будь-якому випадку, - розповіла черкащанка Тетяна Коломієць.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору