Пізно ввечері 25 грудня стало відомо, що Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про мобілізацію.
Про реєстрацію проєкту закону №10378 розповів у своєму телеграмі постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук. Відповідний закон має удосконалити окремі питання мобілізації, пише 24 канал.
Як і передбачалося, у пояснювальній записці йдеться про зниження призовного віку та ще низку змін, які стосуються як терміну служби, так і відпустки військових, зокрема:
- зміну призовного віку з 27 до 25 років;
- удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
- надання можливості військовослужбовцям, яких звільнено з полону, відпочити та пройти відновлення шляхом надання їм додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
- встановлення, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом двох років з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані, які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільненні зі служби у запас. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
- виключення з переліку висновків ВЛК висновку про обмежену придатність до військової служби;
- виключення строкової військової служби – як виду військової служби та звільнення зі служби у запас всіх військовослужбовців строкової військової служби;
- запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;запровадження базової військової служби за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку;
- встановлення обмеження прав громадян України, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби;залучення до заходів рекрутингу на військову службу центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості та центрів рекрутингу.
У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт має створити умови для «належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройної агресії проти України».
Автори законопроєкту очікують, що у разі його прийняття покращиться процес комплектування особовим складом Збройних сил України та інших військових формувань під час проведення мобілізації.
Наразі цей законопроєкт мають розглянути в парламенті.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Тепер, ми ще на крок ближче до колишньої совдепії, тільки в гіршій її епастасії. Слава тоталітаризму, по новому? Винищення людей, зовнішнім та внутрішнім ворогом продовжується.