Уряд затвердив новий Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Про це йдеться у постанові від 24 вересня, пише Фокус.
Порядок визначає механізм призначення та виплати допомоги учасникам в АТО у Донецькій та Луганській областях та за відсічі агресії рф проти України.
Одноразова грошова допомога призначається та виплачується:
- у разі загибелі (смерті) або визнання безвісно відсутніми осіб, - з дати смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть, або з дати набрання законної сили рішенням суду про визнання особи безвісно відсутньою;
- у разі встановлення інвалідності, - з дати, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Грошова допомога в разі загибелі (смерті) призначається та виплачується членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України у розмірі 750 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому загинули (померли) особи.
Йдеться про родичів тих загиблих осіб, які не мали статусу військовослужбовця. Постанова КМУ від 24.09.2024 N1090 регулює питання виплату за загибель членів добровольчих формувань, правоохоронних органів і тд, які не виконувати бойові завдання у складі бойових підрозділів в зоні бойових дій.
Наразі прожитковий мінімум складає 3028 гривень. Тобто виплата становить 2 млн 271 тисяч гривень.
Одноразова грошова допомога в разі встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання призначається та виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни, залежно від групи інвалідності в таких розмірах:
- 400 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи (1 млн 211 тисяч 200 гривень);
- 300 прожиткових мінімумів, - у разі встановлення інвалідності II групи (908 400 тисяч гривень);
- 250 прожиткових мінімумів, - у разі встановлення інвалідності III групи (757 тисяч гривень).
Щоб отримати одноразову грошову допомогу заявник подає до Мінветеранів заяву. Заява може подаватися: у паперовій формі; в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг у разі наявності технічної можливості (Портал Дія) або засобами Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
Водночас чинною залишається також інша постанова Кабміну № 168 від 28 лютого 2022 року — відповідно до неї, для родин всіх військовослужбовців ЗСУ, які загинули на війні під час захисту України, визначена виплата 15 мільйонів гривень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
да ладно бы они еще выплачивали все в срок, я свои выплаты уже год пытаюсь выбить