Кабмін просять створити на Черкащині музей діючої історичної залізничної техніки

15 листопада 2019, 22:04

Музей діючої історичної залізничної техніки просять створити автор (Павло Чубаха) і підписанти електронної петиції , розміщеної на сайті Кабінету Міністрів України, - інформують "Вісті Черкащини".

Зокрема, пропонується створити на базі паровозного депо Цвіткове АТ «Укрзалізниця» (Городищенський район) Музей діючої історичної залізничної техніки за участі всіх зацікавлених сторін, профільних міністерств і відомств, місцевих громад і неурядових організацій.

«Серед питань культурної спадщини України досі лишається невизначеною політика щодо матеріальної історичної спадщини залізниць – ні на державному рівні, ні на рівні Укрзалізниці. Це призводить до поступового зникнення як матеріальних пам'яток – старовинних локомотивів і вагонів, інфраструктури, архітектури, так і нематеріальних – навичок і досвіду їх експлуатації, – мовиться у петиції. – Зокрема, втрачається культура експлуатації парових локомотивів і все менше їх залишається на ходу. На сьогоднішній день кількість робочих паровозів можна порахувати на пальцях, як і кваліфіковані кадри з їх ремонту й керування. В Україні залишилось лише два осередки, де можливо здійснити ремонт і поточне обслуговування паровоза, і один з них під загрозою ліквідації – це паровозне депо Цвіткове (1928 р.) основного депо ім.Шевченка філії "Одеська залізниця" АТ "УЗ".»

В усьому світі практикується збереження таких об'єктів як музеїв, у формах впорядкування на будь-який смак – державних, приватних, концесійних, із залученням неурядових організацій, ентузіастів і фахівців на громадських засадах, - зазначає автор петиції. Депо Цвіткове вбачається перспективним завдяки вдалому розміщенню, унікальності й туристичній привабливості регіону. Практичні напрацювання є в ГО «Асоціація збереження історії залізниць України», потенціал такого проекту підтверджують і експерти з європейських профільних організацій, зокрема FEDECRAIL, NERHT, Ostgleis.

«Створенням Музею досягаються одразу кілька цілей: збереження історичного депо і можливість реставрації паровозів у подальшому; збереження унікального досвіду і напрацювань поколінь залізничників; сприяння позитивного іміджу Укрзалізниці й професії залізничника; сприяння інвестиційній привабливості України; сприяння розвитку туризму в регіоні й Україні в цілому», – мовиться у петиції.

Підписати петицію можна ТУТ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору