Із цвяхів та ниток черкащанин створює оригінальні картини (фото)

14 жовтня 2016, 19:26

198120

Молоток, цвяшки, нитки та дерев’яне полотно – озброївшись такими підручними матеріалами, черкащанин Сергій Зелений створює картини у техніці стрінг-арт. Про мистецтво натягування ниток, творчу лабораторію та секрети створення декоративних малюнків пише vikka.ua.

- Близько двох з половиною років тому щось шукав в Інтернеті і натрапив на майстер-клас із виготовлення таких картин. Побачив оригінальне дерево, виконане у цій техніці, і вирішив повторити. Фанера і цвяхи це моє, а нитки дістати не проблема. Так народилася перша картина. Вона, до речі, досі висить вдома, – пригадує свій перший досвід черкащанин.

504257

Одну за одною Сергій створював картини на подарунок, а потім не забарилися і перші замовлення.

- У друга був день народження і я вирішив подарувати щось оригінальне, тож узявся робити картинку. Вона йому так сподобалася, що він таку ж і мамі замовив. А потім і подруга підключилася – замовила для себе котика. З чотирилапим я їй догодив, тож вона в мене вже постійний клієнт, – жартома розповідає Сергій.

Майстер розповідає: техніка виконання робіт нескладна, особливо для нього – столяра за фахом.

- Робота з молотком для мене звична справа, хоча і виробничі травми теж трапляються – по пальцях кілька разів влучав. А ще складно буває, коли цвяшки дуже щільно один біля одного треба забивати, – зазначає черкащанин.

711530

Загалом робота над такою картиною складається з кількох етапів. У першу чергу готується основа, яку необхідно відшліфувати і пофарбувати у потрібний колір. Далі готується відповідне зображення на папері і з’єднується з основою. Потім цвяхами оббивається контур зображення, а по закінченню папір просто дістається. За цим починається процес намотування ниток від одного гвіздка до іншого.

- За рахунок того, що нитки нашаровуються одна на одну, сплітаючись у візерунки, зображення й виходить об’ємним. Єдине, що від інтервалу розташування цвяшків і способу натягування ниток кінцевий результат буде різнитися, – розповідає Сергій.

952736

Майстер розповідає: часу на виготовлення картини потрібно не так і багато. Найдовше доводиться готувати основу.

- Дерев’яне полотно має бут ідеально відшліфоване та профарбоване. А оскільки зараз чимало неякісних фарб, нанесення кольору займає чимало часу. Якщо ж основа готова, то картину можна зробити за години три-чотири, – зауважує черкащанин.

Роботи Сергія вже розійшлися різним містами України, зокрема знайшли власників у Харкові, Дніпрі, Тернополі та Києві. До столиці, до речі, поїхало поки що найбільше полотно.

908342

Для нового київського ресторану японської кухні робив емблему. Був час, то порахував що пішло на неї 1820 цвяшків і 760 метрів ниток. Це поки що найбільша моя робота", – розповідає майстер.

Проте у Черкасах про техніку стрінг-арт знають небагато. Сергій каже, це мистецтво на любителя. Наразі він опановує нові напрямки творчості, зокрема у якості матеріалу для панно почав використовувати квасолю. Для чорно-білої картини бобові відповідних кольорів довелося навіть замовляти в Інтернеті – у Черкасах не знайшлося.

508817

 

622502

 

630063

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору