Із шкільної парти в ІТ-компанію: як випускник почав працювати програмістом

26 лютого 2019, 17:32

Із шкільної парти в ІТ-компанію: як випускник почав працювати програмістом

Більшість з нас вважають, що без вищої профільної освіти неможливо стати успішним працівником. Особливо у ранньому віці. А як щодо того, аби відразу після випускного прийти на співбесіду і стати розробником у ІТ-компанії, яка співпрацює з відомими світовими брендами? Саме так вчинив сімнадцятирічний черкасець Святослав Сафронов, пише "in.ck.ua"

Свят почав програмувати з 11 років цілком випадково. Знайомі порадили батькові онлайн-ресурс, хлопець спробував, захопився і відтоді з комп’ютером на “ти”. Проходив інтерактивні курси. Пригадує, що на уроках інформатики вони не вчили нічого пов’язаного із програмуванням. Був лише “Scratch” на “дитячому” рівні. Так склалось, що у класі досить часто змінювалися вчителі і не було змоги попросити у когось пораду. Якщо виникали питання, відповіді знаходив в інтернеті.

Були моменти, коли на одній із задач процес заходив у глухий кут. Через це Свят почав вчити нові мови програмування, зацікавився “Python’ом”. Також намагався створити програму, яка б виконувалася за мінімальний час та з максимальною точністю навіть під час високого навантаження. Зрештою Свят зрозумів, що серед різноманіття напрямків програмування, його більше цікавить логіка сайту, аніж його зовнішній вигляд.

Почав активно спілкуватися з айтішниками, коли проходив офлайн курси у Черкасах. І вже у 16 років займався створенням реального робочого проекту. Працював у парі із програмістом, старшим від нього на 10 років, але ніякого дискомфорту у спілкуванні не було. Тоді хлопець і зрозумів, що відразу після школи хоче йти працювати.

- Коли ми знайомимось із кандидатом, який хоче долучитись до команди, в першу чергу дивимось на людину та її потенціал. Зважаємо на те, як вона будує комунікації з іншими, адже від цього залежить успіх проекту. Тому в нас немає якихось факторів, що обмежують кандидата (вік, стать тощо). Свят давно був знайомий із нашою командою, приходив на івенти, хакатони. Не зважаючи на те, що йому надходили пропозиції співпраці з іншими компаніями, він прагнув потрапити саме до нас. Він гарно бачив, чим хоче займатись і що йому для цього необхідно. Вразило й те, що бажання працювати було повністю його, а батьки у цьому підтримали хлопця, - розповідає Олена Позивайло HR Team Lead ІТ-компанії, в якій працює хлопець. Із шкільної парти в ІТ-компанію: як випускник почав працювати програмістомСвят не шкодує через те, що не живе повноцінним студентським життям. Хлопець переконаний у тому, що отримувати знання краще відразу на практиці, адже сфера ІТ розвивається дуже стрімко. Розповідає, що на отриманні вищої освіти наполіг тато, тому зараз Свят навчається на заочному відділенні у черкаському університеті. Бачить у цьому для себе користь, адже прагне отримати більше математичних знань, зокрема про алгоритми.

- Наша компанія розвивається швидко, ростуть проекти, тому завжди є потреба в людях. Свят проходив співбесіду саме тоді, коли необхідно було розширяти команду. Це був реально великий ризик – розпочинати співпрацю з ним, адже наш проект складний і вимагає від усіх максимальної віддачі. Я зовсім не відчував упередженого ставлення до нього. У нас на рівних працюють як люди старшого віку, так і молодші. Роки – не показник, насправді важливі професійні якості і рівень комунікації. Свят – самовмотивована людина, йому не треба розповідати, що робити. Достатньо просто задати вектор. Він сам вчить нові технології, бере участь в обговореннях і дискусіях, - каже Дмитро Луханін, Project manager ІТ-компанії, в якій працює хлопець.

На власному досвіді хлопець переконався, що найкраще працювати в команді, адже там тебе вмотивують, підкажуть, поділяться вже відомими моментами.

- У найближчому майбутньому хочу піти на курси JS і дорости до виконання дуже складних задач, лише над логікою яких треба думати тижнями. Поки плани всі спрямовані на професійне вдосконалення. З Черкас їхати не планую, не потрібно виїжджати у великі міста або за кордон, щоб реалізувати себе. Все залежить лише від тебе, - розповідає Святослав Сафронов, Ruby on Rails-розробник ІТ-компанії, в якій працює хлопець.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору