Із передової до дітей: у Черкасах боєць викладає тактичну медицину та історію для школярів

19 жовтня 2023, 12:00

Рятував поранених на полі бою, а нині вчить дітей. Черкасець Віктор Павловський із перших днів повномасштабної війни пішов захищати Україну. Півтора року був у складі санітарної роти. А відколи закінчив службу – вирішив навчати школярів. Він працював педагогом 19 років, згодом став старостою села, з цієї посади і пішов служити. А після повернення навіть не було сумнівів, що хоче повернутися до дітей, йдеться в сюжеті 5 каналу.

Одинадцятикласники проходять військову підготовку на подвір’ї школи. Це урок "Захист України". Проводить його Віктор Павловський. Навчає дітей військової тактики, виживання та тактичної медицини. 

Минуло два місяці, як він повернувся вчителювати. До цього півтора року був на війні. Туди пішов із посади старости села. Каже, не міг всидіти у кабінеті. 

Віктор Павловський служив у санітарній роті водієм-санітаром. Показує фото зі служби. Каже, робота була складна – працювали і під обстрілами, і в надзвичайних умовах. Але головне – врятували тисячі побратимів. 

"Такими автомобілями на нуль заїхати не можна було, тому нас вивозили на БТР, на так звану точку евакуації. Де медики, у мене в екіпажі був лікар, санінструктор і водій-санітар, надавали допомогу, ставили крапельниці. Надавали допомогу і потім транспортували до найближчих стабпунктів", – розповідає учитель Віктор Павловський.

Віктор звільнився зі служби цього літа, але вирішив, що старостувати вже не йтиме. Згадав про свою попередню професію, якій він присвятив 19 років життя. І повернувся до школи – ростити юних патріотів. Каже, має багато що показати і розказати. До державної програми, за якою викладають предмет "Захист України", додав практичні заняття. 

"Маючи певний досвід, звісно, що трохи корегую навчальну програму, тому що все-таки ми повинні виконувати в навчальних планах, справді, є такі розділи, як тактична підготовка, медична підготовка, де можна дати дітям ті знання, які потрібні в даний момент. І маючи такі реалії, маючи власний досвід, це і пересування по полі бою, і надання першої домедичної допомоги, лікування на місцевості", – розповідає учитель Віктор Павловський.

Діти – у захваті від уроків Віктора Павловського. Кажуть, доки у країні війна – хочуть знати, як захиститися.   

"Не кожен знає, що буде з нами через років 5-10. Це було цікаво слухати, захопливо, в той же ж момент ти уявляєш, як усе це. Це гордість", – розповідає учениця 11-го класу Єлизавета Жовнєр.

Крім "Захисту України", Віктор Павловський викладає ще й "Історію України".

"Діти зразу почули, що він прийшов з війни, такими очима на нього дивилися захопеленими, в них була маса запитань, а розкажіть, а як це, а поясніть, і тому навіть під час уроків історії вони чують про сьогоднішні події, те що трапилося на фронті. Він уміє пояснити, це дітям цікаво", – зазначає директорка ліцею Лідія Осаула.

Свої уроки Віктор Павловський постійно удосконалює. Побратими допомагають з навчальним інвентарем – привозять для навчання учнів справжні військові аптечки та оснащення. Тим часом пан Віктор вже мріє про урок, на якому без посібників уже знає, про що розповісти учням. Тема – перемога України. Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору