Із керівників районів питатимуть за «тіньовиків»

25 березня 2016, 06:33

0eba82086d309eaeb0c5011201911b1a_L

Не бути прохачами, а шукати фінансові резерви на місцях порадив голова Черкаської ОДА. В області посилюють контроль за детінізацією економіки. Найперше питатимуть із керівників районів.

За дорученням обласного керманича у Фіскальній службі вже розробили карту тіньового бізнесу Черкащини. Вона дає змогу побачити ризики щодо втрат бюджетів усіх рівнів у розрізі районів, адміністративних одиниць і конкретних платників. Тіньова карта містить інформацію про 897,7 млн грн резервів – по ПДФО, ПДВ, платі за землю, податку на прибуток та акцизному.

– Зокрема, ми розрахували резерви по підприємствах, які виплачують зарплату меншу та на рівні мінімальної – 52,6 млн грн, меншу середньообласного рівня – 146,8 млн грн, – розповідає начальник ГУ ДФС у Черкаській області Максим Криштопа. – По області маємо 525 підприємств, що продовжують практику недотримання мінімальних гарантій. Найбільша кількість таких у Черкасах – 226, Смілі та районі – 40, Умані та районі – 57.

Цьогоріч фіскали прогнозують майже 2,8 млрд грн ПДФО до зведеного бюджету. Це майже на 50% більше, ніж торік. Однак такий прогноз у Фіскальній службі області називають обґрунтованим і реальним за умови активної роботи з легалізації доходів на всіх рівнях.

– До нас часто звертаються райони із проханнями дати кошти з обласного бюджету на ті чи інші потреби, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Однак він не гумовий. А на місцях є свої резерви. От узяти Кам’янський район. Одне з тамтешніх підприємств обробляє 2,7 тис. га. Найманих працівників у 2015 році там було близько 30. Це – офіційно. По факту мало бути втричі більше, за підрахунками фіскалів. А це – втрачені податки, недофінансовані соціальні програми. У нас як ділити кошти – то всім є справа, як збирати податки – тільки клопіт фіскалів і фінансистів. Так не повинно бути. Має бути співпраця з детінізації економіки на всіх рівнях.

За пророблене в цьому напрямі та результати керівництво районів тепер щомісяця звітуватиме. Так розпорядився голова Черкаської ОДА. Нагадаємо, в області вже кілька років успішно проводять операцію «Урожай» задля легалізації доходів.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору