ІТ-спеціалісти ПАТ «Черкасиобленерго» з початку повномасштабного вторгнення російських агресорів виявили та знешкодили 20 кібератак. Про це під час форуму енергетичної безпеки громад, що відбувся в Києві, розповів директор з інформаційних технологій та зв'язку ПАТ «Черкасиобленерго» Андрій Пилипчук.
Учасники заходу поділились своїм досвідом та проектами, які планують реалізувати, а також проблемними питаннями, які потребують вирішення.
Директор з інформаційних технологій та зв'язку ПАТ «Черкасиобленерго» Андрій Пилипчук наголосив, що кількість кібератак на критичну інфраструктуру та особливо на електромережі в останні роки збільшилась в десятки разів. Наслідки таких атак можуть бути критичними для нормального життєзабезпечення регіону. Тож захист електромереж та підстанцій від кібератак є важливим завданням для забезпечення безпеки енергетичної інфраструктури, особливо під час воєнного стану.
- Базова проблематика кібербезпеки технологічної мережі – забезпечити можливість побачити все, що там є, побачити аномалії, вразливості, загрози. Тому перше, з чого варто будувати кіберзахист підстанцій – це системи класу IDS (Intrusion Detection System) - системи виявлення вторгнень. Головне завдання такої системи – аналіз мережевого трафіку для виявлення аномальних або шкідливих дій, що дає змогу вчасно вживати заходів щодо їх блокування. При її застосуванні одразу зникають сліпі зони,- відзначив Андрій Пилипчук.
Серед інших інструментів протидії кібератакам фахівець відзначив односпрямовані шлюзи передавання даних, брендмауери та антивірусні програми.
ІТ-фахівці Товариства переконані, що інтеграція всього програмного забезпечення комунікацій із одночасним застосуванням єдиної IDS-системи є першочерговим завданням кіберзахисту об'єктів енергетичної інфраструктури. Це дасть можливість візуалізувати мережу та вчасно реагувати на можливі загрози.
За інформацією пресслужби ПАТ "Черкасиобленерго"
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram