Корисні соціальні проекти поширюватимуться регіонами України. У Львові готують унікальний збірник громадських ініціатив, які впроваджують в містечках та селах Центральної України. До збірника увійдуть соціальні проекти громадських активістів Черкащини.
Незабаром українці зможуть дізнатися, як в невеличкому місті або селищі можна втілити цікаву та корисну ідею. Близько 25 соціальних проектів, ініційованих громадськими активістами, увійдуть до унікального збірника, який презентуватимуть за тиждень у Києві.
Унікальність проектів в тому, що усі вони впроваджуються в невеликих містечках та селах. Автори ініціатив – небайдужі мешканці з різних куточків Центральної України: вчителі, журналісти, юристи, соціальні працівники, громадські діячі. Усіх їх об’єднує бажання зробити своє місто чи село кращим, вирішити нагальні проблеми, згуртувати та активізувати свою громаду.
До збірника увійде 4 проекти громадських активістів з Черкащини. Серед них – ідеї Марії Ушкової з Черкас. Один з проектів пов'язаний з соціальною реабілітацією людей з інвалідністю. Для них планують організувати водні спортивно-оздоровчі процедури. Ще один проект активістки – лекції та тренінги щодо профілактики торгівлі людьми та гендерної рівності.
Ініціатива Юрія Путрі – унікальний «Маршрут здоров'я» у парку Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Там можна ходити або бігати і виконувати фізичні вправи на спеціальних майданчиках, біля яких встановлять таблиці з візуальним роз'ясненням виконання вправ та подальшим маршрутом.
Також до збірника увійде проект Аліни Коваленко з Умані – «З Новим роком, солдате!». В рамках акції для бійців в зоні АТО готували смачні і корисні подарунки, оформлювали їх в новорічному стилі і додавали листівки чи малюнки з побажаннями.
Світлана Кошеленко (с. Чехівка) займається створенням та реєстрацією ГО «Центр Сталого Розвитку»
Міні-проекти були напрацьовані в рамках навчальної програми «Енергія Євромайдану – в малі громади», яку реалізовує ГО «Центр Громадянських Ініціатив» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Мета проекту – передати знання та навики для втілення змін у громадах активістам із малих населених пунктів.
«Цей збірник повинен стати підсумком діяльності учасників проекту і, водночас, надихнути інших активних людей реалізовувати власні ініціативи. Він являтиме собою історії успіху ініціатив активістів з малих населених пунктів Західної та Центральної України», – розповів асистент керівника проекту Богдан Коваль.
Збірник буде презентовано у Києві на підсумковій конференції проекту наприкінці січня.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram