Лист Громадської Ради до голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка та голови Черкаської облради Валентини Коваленко.
Шановні очільники області!
Провівши кілька зустрічей з працівниками, що відповідають за сферу інвестицій в області, члени громадської ради дійшли висновку, що ця діяльність потребує суттєвої оптимізації.
В ОДА існує окремий Департамент інвестиційно-інноваційної політики, який має всі повноваження працювати у сфері залучення інвестицій та допомоги інвестору, на сайті якого є «Гаряча лінія» для інвестора, інвестиційна карта, тощо. Нещодавно відбувся конкурсний відбір кандидатів на керівництво цим департаментом. В обласному бюджеті 2015 виділено 150 тис. на «Програму залучення інвестицій в економіку Черкаської області у період 2011-2015 років». Також невідомо, які саме заході цієї програми заплановані саме на 2015 рік.
Водночас, рішенням обласної ради створено КП «Агенція розвитку Черкащини», яка теж повинна надавати послуги інвестору, однак вже на комерційній основі. Цим підприємством у 2014 році вже було витрачено на заробітну платню 100 тис. бюджетних коштів. Водночас, невідомо, чи передбачає обласна «Програма фінансової підтримки комунальних підприємств обласної комунальної власності на 2013- 2017 роки» ще якісь кошти на утримання цього КП.
Під час зустрічі з членами ГР в.о. директора КП Анатолій Хмільківський не продемонстрував переконливого бачення роботи КП спільно з профільним департаментом, зазначивши, що КП є кращою альтернативою, а тому департамент можна спокійно розформувати.
Окрім того, сайт КП, яке вже діє півроку, залишається ненаповненим. Чіткого плану дій, окрім проведення бізнес-форуму та заміни котлів у різних навчальних закладах (безпосередня задача управління ЖКГ) немає. Анатолій Хмільківський задекларував повне фінансове самозабезпечення КП за рахунок надання послуг інвесторам, однак при цьому на сайті відсутній кошторис, за яким підприємство ці послуги надає. А це – потенційно корупційний чинник.
Окрім того, 17 лютого було оголошено про створення ще одніє структури – ГО «Агенція регіональної підтримки підприємництва та інвестицій», яку представляв заступник голови ОДА В'ячеслав Горобець, до повноважень якого теж входить питання залучення інвестицій в область. Під час зустрічі з ним членів ГР він продемонстрував своє бачення ситуації, розуміння співпраці з інвестором, але зазначив, що взагалі не знає про існування КП «Агенція розвитку Черкащини». Серед запланованих напрямів роботи ГО – зменшення регуляторного тиску на бізнес, спрощення ліцензійних та інших процедур, ініціювання вдосконалення норм та правил діяльності, відстоювання інтересів підприємців перед державою та інвесторами, роз’яснення бізнесу норм законодавства, надання консультацій та ін. Виконавчим директором цієї організації є колишній очільник КП «Агенція розвитку Черкащини» Євген Глєбов.
Окрім того існує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, яке має представництво – Черкаський регіональний центр з інвестицій та розвитку.
Всі ці структури ставлять перед собою мету - спрощення різноманітних процедур для інвестора та допомогу. Натомість, на наше переконання, недоцільна кількість таких структур, створена чи підтримана обласною владою, лише викликає побоювання з приводу того, чи не є ці різноманітні посередники корупційним фактором. Зрештою, «інвестиційних агенцій» у нас буде більше, ніж інвесторів.
У зв’язку з цим, пропонуємо очільникам обласної влади в найкоротші терміни вивчити повноваження і роботу усіх обласних державних та комунальних органів та за результатами оптимізувати їхню роботу: розмежувати повноваження та ліквідувати зайвих і непотрібних посередників. Ті послуги, які можуть і повинні надаватися інвестору безкоштовно мають надаватися в ОДА. Інші, якщо вони надаються на комерційній основі, мають бути чітко виписані і мати оголошений кошторис. Ми ж, в свою чергу, ставимо під сумнів доцільність діяльності КП «Агенція розвитку Черкащини».
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram