Сьогодні під час прес-конференції працівники та курсанти Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля звернулися до депутатів та громадськості із проханням допомогти зберегти свій навчальний заклад.
Як розповів директор департаменту інформаційної політики та комунікацій із громадськістю Сергій Пасічник, до Черкаської ОДА надійшов лист про допомогу від працівників інституту пожежної безпеки. Наразі ситуація там дійсно складна.
- Проблема навчального закладу тягнеться ще з 2013 року, - розповідає доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук та іноземних мов Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Тетяна Чубіна, - коли вийшла постанова, підписана Миколою Азаровим, про приєднання Черкаського інституту пожежної безпеки до Національного університету цивільного захисту України, який розташований у Харкові.
Як пояснює Тетяна Чубіна, це тягне за собою ліквідацію автономності, повну залежність від Харківського університету, неспроможність використовувати власні авторські програми.
- Навіть перед тим, як відіслати курсантів на участь у якомусь заході міста, ми повинні запитувати дозволу у Харківського керівництва, - скаржиться викладач.
Крім того, 31 грудня 2014 року був ухвалений ще один указ, підписаний колишнім головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергієм Бочковським, згідно з яким до 1 січня 2016 року мають повністю закрити Черкаський інститут пожежної безпеки. Всіх курсантів перенаправити до Харківського вузу, а викладачів попередити про можливий пошук нової роботи.
- На щастя, завдяки спільним зусиллям обласного керівництва, цей указ вдалось ліквідувати, - підкреслює Тетяна Чубіна.
Не згідні із нинішнім положенням речей і курсанти. Вони прийшли на захід, щоб висловити свою думку.
- Я вступала до академії, а зараз змушена закінчувати інститут, - обурюється курсантка Анастасія Гладун. - До того ж я і досі маю студентський квиток, в якому записано, що я навчаюсь в академії пожежної безпеки. Чому нас позбавляють слова? Чому не дають сказати свою думку тим, для кого цей навчальний заклад рідний?
Присутні посадові особи та керівники громадських організацій пообіцяли допомогти Черкаському інституті скасувати указ 2013 року.
- Я теж пропоную свою допомогу і повністю згодний із тим, що закривати такий потужний навчальний заклад є, як мінімум, нерозумним, - наголосив керівник громадської організації «Об’єднання бійців-реформаторів» Сергій Лугеря. – Зрозуміло, що ламати легше, аніж щось збудувати. То навіщо ж ламати те, що у нас є? Треба, навпаки, розвивати і нарощувати.
Як повідомила Тетяна Чубіна, на сьогодні інститут є першим структурним підрозділом Харківського університету. Керівництво закладу та курсанти хочуть аби їм повернули звання «академія».
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram