З нагоди заяв про майбутній Палацу спорту на Митниці черкаський історик та краєзнавець Борис Юхно пригадав про колись окреслені, та звісно, до цього так і незбудовані спортивні арени міста, пише "Дзвін".
2003 рік: спорткомплекс на Митниці в районі перетину вулиць Гагаріна та продовження вулиці Хмельницького. Найцікавіше, що він мав би там бути ще за Генпланом 1986 року, але незроблене вчасно найчастіше не робиться ніколи. В реаліях все закінчилося "жорстким спарингом" двох організацій, які претендували на ділянку – "Вулканом" та "Інтербудом". А в результаті із супермаркетом переміг "Бізнес Гранд".
2007 рік: щоб мало не було – найбільший в Україні спорткомплекс на 32 гектарах (2/3 площі парку "Ювілейний") по вулиці Смілянській в районі нового автовокзалу. Ініціатор будівництва – ТОВ "Черкаси-Баскет" в особі Михайла Бродського за, скажімо так, усілякого сприяння новообраного міського голови Сергія Одарича. Це й справді мало би бути грандіозне спортмісто. До переліку його об’єктів входили великий критий стадіон на 8 тисяч глядачів (наш "Центральний" вміщує 10300), плавальний басейн, кілька окремих спортзалів, кемпінговий готель для учасників змагань, адмінкорпус та навіть іподром, що органічно б поєднався із зоопарком. Натхненникам ідеї бачилося, що ії вдасться втілити до 2010 року.
2008 рік: мала льодова арена на 800 глядачів на 3,5 гектарах десь у центральній частині міста. Ініціатор – нардеп Павло Костенко. Утім, до кінця не зрозуміло, "що воно було" – констатація домовленостей чи оптимістичне марення.
2011 рік: льодові фантазії сягають захмарних висот: на Митниці в районі вулиці Жужоми (або в парку Хіміків як варіант) збираються будувати справжній Палац спорту з хокейним пріоритетом на 3 тисячі глядачів. Загальна вартість проекту сягає 125 млн грн, 40 з яких тут сподівалися отримати за державною програмою "Хокей України". Дійшли так далеко, що в Черкаси навіть приїздили фінни з будівельної компанії, що спеціалізується на таких комплексах. Цікаво, що паралельно із "загальнодержавною" ареною тоді ж взялися за проект місцевої на Центральному стадіоні. Це мала би бути всесезонна ковзанка під дахом на 440 глядачів зі стандартним хокейним майданчиком.
2016 рік: оголошено про плани будівництва на базі спорткомплексу “Манеж” 50-метрового басейну на 10 доріжок. Орієнтовна вартість об’єкту – 100 мільйонів гривень. Тоді ж посадовці повернулися до питання будівництва льодової арени на Митниці.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram