Про підготовку до опалювального сезону 2023/24 в області говорили під час Черкаського обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Як зазначив очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець, представники місцевої та регіональної влади мають бути готові до швидкого реагування на всі виклики, пов’язані з війною.
- Це і наслідки ракетних обстрілів, і блекаути. Тому дуже важливо нам, як керівникам, передбачати такі ситуації і брати на себе відповідальність за підготовку. Саме енергетична стійкість, забезпеченість теплом у зимовий період - ключові речі, які ми маємо продумувати. Ми отримали велику допомогу від наших партнерів. Також значний обсяг роботи пророблений для того, щоб створити відповідні запаси, - сказав Табурець.
Заступник голови Черкаської ОВА Антон Царюк зазначив, що технічно Черкащина готова до роботи в осінньо-зимовий період.
- Наразі майже завершився підготовчий процес до осінньо-зимового опалювального періоду. Температурні показники нам дають ще можливість доопрацювати основні заходи. У міжопалювальний період до зими підготували 16 підприємств теплоенергетики та 38 підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Були підготовлені 131 котельня, що здійснює централізоване опалення, та 1 135 котелень соціальної сфери, - розповів Царюк.
До опалювального сезону підготували також спеціалізовану комунальну техніку та заготовили протиожеледну суміш.
- Основна увага під час підготовки до опалювального сезону приділялася захисту об’єктів критичної інфраструктури, забезпеченню джерелами резервного живлення, формуванню резервного запасу палива для роботи генераторів та підготовці спеціалізованої техніки, яку залучають для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Також ми врахували досвід минулого опалювального сезону. Розроблені та затверджені плани дій у разі надзвичайних ситуацій. Також розроблено план щодо відновлення постачання електроенергії у разі виходу із ладу об’єктів критичної інфраструктури, - додав заступник голови Черкаської ОВА.
Про досвід використання донорської допомоги для забезпечення об’єктів соціальної сфери модульними котельнями на альтернативному паливі розповів Городищенський міський голова Володимир Мирошник.
- У процесі підготовки закладів соціальної сфери до роботи в новому опалювальному сезоні, ми проводили роботи з перемикання котелень цих закладів на альтернативні види палива. За сприяння департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА ми взяли участь у програмі допомоги дитячого фонду ООН UNICEF і цьогоріч отримали дві котельні. Одна з них, потужністю 50 кВт, встановлена в інклюзивно-ресурсному центрі. Іншу встановили у закладі дошкільної освіти. Це дозволить нам забезпечити роботу цих закладів за будь-яких обставин, - сказав Володимир Мирошник.
Наостанок Ігор Табурець наголосив на тому, що пункти незламності мають бути готові до повноцінної роботи у будь-який момент. Також він дав доручення начальникам РВА, сільським, селищним і міським головам взяти під особистий контроль стан підготовки до осінньо-зимового періоду, а також забезпечити об’єкти критичної інфраструктури необхідною кількістю джерел резервного живлення.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram