Хутори та Вергуни обговорять об’єднання із Червоною Слободою

03 квітня 2018, 08:41

9 квітня жителі Хуторів та Вергунів вирішуватимуть майбутнє своїх сіл – цього дня у обох селах відбудуться громадські обговорення стосовно створення ОТГ та, зокрема, об’єднання цих сіл  із Червоною Слободою.

- Дві третини наших депутатів виступають за об’єднання із сусідніми селами, - розповідає депутат Червонослобідської сільської ради Віктор Красюк. – Сьогодні існує багато варіантів об’єднання, але і ми, і наші сусіди хочемо одного: самим вирішувати, коли модернізувати дитсадок або утеплити школу – і мати на це досить коштів. Не просити у району і не заглядати нікому до кишені, а  враховувати, що думають наші люди – скільки коштів вкласти у дороги, у медицину, а скільки – у водогони.

В обох селах також не проти об’єднань. Як відзначив голова села Вергуни Тарас  Горбенко, людей цікавить лише збереження усіх важливих для громади об’єктів. За словами ж  голови села Хутори Олександра Литвиненка, жителі села вагаються лише у тому, із ким об’єднатися – саме це і має вирішитись на громадському обговоренні.

- Ми прорахували доцільність  та ефективність об’єднання Червоної Слободи та довколишніх сіл у одну ОТГ, - констатував Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. –  Якщо сьогодні на 1 мешканця цих сіл витрачається орієнтовно 1500 гривень – то, після об’єднання, прогнозовано витрачатиметься понад 5000 на рік. Після об’єднання, до бюджету громади прогнозовано зайдуть 73,5 мільйони гривень додаткових коштів. Скажу більше: ця потенційна громада уже втратила майже 33 мільйони гривень лише інфраструктурної субвенції – тому, що не об’єдналася на початку реформи. За нашими розрахунками, об’єднання цих громад саме у такому форматі дасть можливість створити ефективну систему управління, із можливістю рівноцінного розвитку для кожного із сіл цієї громади.

Вгору