Художниця показала картини, які повертають черкащан на Майдан (фото)

21 листопада 2015, 19:05
IMG_7905

Фото Про все

У невеликому підвальному приміщенні, яке має казкову назву "Майстерня Санти", черкаська художниця Ольга Сорокіна відкрила персональну виставку. Але самі картини не настільки казкові, як сама назва майстерні, аджена них зображені події на Майдані.

Свою виставку художниця приурочила сьогоднішньому Дню Гідності та Свободи.

12268831_1140125742666000_1622351485_o

Фото Про все

Полотнищ небагато - лише вісім. Та кожне з них має власну історію творення.

- Я малювала їх у період подій на Майдані, - розовідає жінка. - Але досі картини ніде не виставлялися. Хотіла торік, на річницю Майдану, створити з них виставку. Але тоді було не до цього, бо на першому місці для мене було волонтерство.

До речі, саме у приміщенні, де нині діє виставка, і збиралися волонтери та готували допомогу для бійців.

IMG_7906

Фото Про все

З кожними новими подіями на Майдані зображення на полотнищах ставали все сумнішими.

- Як тільки Майдан розпочинався я намалювала картину під назвою "Берегиня". На ній я зобразила яблука, бо для мене вони символізують достаток та щедрість. Мені хотілося, щоб нашу країну зберегли, - розповідає про свою першу майданівську роботу художниця.

IMG_7902

Фото Про все

А вже наступну картину Ольга Сорокіна намалювала буквально за дві години.

- На Майдан поїхав мій син і я сильно за нього хвилювалася. До того ж я відчувала, що на Майдані будуть жертви. Мені хотілося, щоб всіх людей, які тоді там перебували хтось захистив, тому на своїй картині зобразила ангела, - пригадує художниця.

IMG_7896

Фото Про все

Кожна картина вкликає емоції та спогади.

IMG_7884

Фото Про все

- Я навіть ескізів не робила, всі картини малювалися на емціях та зі сльозами. На картинах все те, про що мені розповідав син,  та все, що я бачила на власні очі, чи по телевізору, - пригадує художниця. - Ось, наприклад, про період затишшя: видно багато диму, палаючий автобус. Або ж картина під назвою "Дерева квітнуть, а їх вже немає". Ці слова я почула по телевізору, але вони сильно запали мені в душу. І я перенесла їх на полотнище - зобразила прапор, яким тоді накривали тіла людей, пробиту каску та абрикосу, яка розвіює свій цвіт.

IMG_7889

Фото Про все

IMG_7903

Фото Про все

Остання картина з майданівської серії - син художниці, який поїхав добровольцем на Схід.

- Мені хотілося показати дитяче обличчя з дорослими очима, - розповідає художниця й додає, що дорослим її 19-річний син став ще після Майдану. - У нього тоді сиве волосся з'явилося. І мені від цього стало ще страшніше.

IMG_7892

Фото Про все

Побачити роботи черкаської художниці можна щодня за адресою вул. Дашкевича, 29, у "Майстерні Санти".

IMG_7887

Фото Про все

Поділитись

Коментарі

Вгору