У невеликому підвальному приміщенні, яке має казкову назву "Майстерня Санти", черкаська художниця Ольга Сорокіна відкрила персональну виставку. Але самі картини не настільки казкові, як сама назва майстерні, аджена них зображені події на Майдані.
Свою виставку художниця приурочила сьогоднішньому Дню Гідності та Свободи.
Полотнищ небагато - лише вісім. Та кожне з них має власну історію творення.
- Я малювала їх у період подій на Майдані, - розовідає жінка. - Але досі картини ніде не виставлялися. Хотіла торік, на річницю Майдану, створити з них виставку. Але тоді було не до цього, бо на першому місці для мене було волонтерство.
До речі, саме у приміщенні, де нині діє виставка, і збиралися волонтери та готували допомогу для бійців.
З кожними новими подіями на Майдані зображення на полотнищах ставали все сумнішими.
- Як тільки Майдан розпочинався я намалювала картину під назвою "Берегиня". На ній я зобразила яблука, бо для мене вони символізують достаток та щедрість. Мені хотілося, щоб нашу країну зберегли, - розповідає про свою першу майданівську роботу художниця.
А вже наступну картину Ольга Сорокіна намалювала буквально за дві години.
- На Майдан поїхав мій син і я сильно за нього хвилювалася. До того ж я відчувала, що на Майдані будуть жертви. Мені хотілося, щоб всіх людей, які тоді там перебували хтось захистив, тому на своїй картині зобразила ангела, - пригадує художниця.
Кожна картина вкликає емоції та спогади.
- Я навіть ескізів не робила, всі картини малювалися на емціях та зі сльозами. На картинах все те, про що мені розповідав син, та все, що я бачила на власні очі, чи по телевізору, - пригадує художниця. - Ось, наприклад, про період затишшя: видно багато диму, палаючий автобус. Або ж картина під назвою "Дерева квітнуть, а їх вже немає". Ці слова я почула по телевізору, але вони сильно запали мені в душу. І я перенесла їх на полотнище - зобразила прапор, яким тоді накривали тіла людей, пробиту каску та абрикосу, яка розвіює свій цвіт.
Остання картина з майданівської серії - син художниці, який поїхав добровольцем на Схід.
- Мені хотілося показати дитяче обличчя з дорослими очима, - розповідає художниця й додає, що дорослим її 19-річний син став ще після Майдану. - У нього тоді сиве волосся з'явилося. І мені від цього стало ще страшніше.
Побачити роботи черкаської художниці можна щодня за адресою вул. Дашкевича, 29, у "Майстерні Санти".
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram