Грибок у камерах та антисанітарія в маніпуляційній: в яких умовах тримають арештантів Черкаського СІЗО

12 листопада 2018, 09:32

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із громадським монітором відвідали Черкаський слідчий ізолятор та перевірили стан дотримання прав в’язнів.   

Про це йдеться на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Моніторингова група окремо звернула увагу на низькі морально-ділові якості та низький рівень теоретичних знань працівників установи, зокрема старшого начальницького складу установи. Це виражалося в неповазі та зухвалому ставленні до моніторингової групи та осіб, які тримаються в установі.

У ході візиту монітори засвідчили, що більшість відвіданих камер установи не забезпечені належним штучним освітленням, при цьому вікна дуже заґратовані. Санвузли перебувають у неналежному технічному стані, стіни в деяких камерах на час візиту були вологими та вкриті грибком. Зазначені приміщення не обладнано бачками з питною кип’яченою водою та вентиляцією. Більшість камер потребують побілки, пофарбування та ремонту підлоги. А електромережі в установі використовуються з порушенням правил пожежної безпеки.

Також під час візиту встановлено грубі порушення в організації харчування. Так, приготування їжі відбувається в антисанітарних умовах. Посуд, який використовується під час приготування їжі непридатний для подальшого використання. Також в’язнів залучають до роботи без належно оформлених санітарних книжок.

Під час моніторингу встановлені порушення прав і свобод ув’язнених на охорону здоров’я і медичну допомогу. Видача та використання препарату лідокаїну, який може застосовуватися лише при видаленні зубів, не було належним чином зафіксовано у відповідному журналі. В маніпуляційній кімнаті наявна антисанітарія, використані голки від шприців в порушення вимог чинного законодавства належним чином не утилізовуються. Кварцова бактерицидна лампа була у брудному стані. У стоматологічному кабінеті виявлено непридатні для використання стоматологічні матеріали, термін яких сплив. Вказане може свідчити про формальне відношення відповідальних осіб до своїх обов’язків.

До учасників моніторингу зверталися зі скаргами працівники ізолятора. Вони скаржилися на низький рівень заробітної платні та фінансування установи.

За результатом моніторингового візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України та прокуратурі області буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору