Грози, шквали, град, зливи та смерчі: чого черкащанам очікувати від першого місяця літа

01 червня 2019, 08:32

Грози, шквали, град, зливи та смерчі: чого черкащанам очікувати від першого місяця літа

У суботу, 1 червня, на Черкащині прогнозують  дощі з грозами, які місцями супроводжуватимуться шквалистим посиленням вітру та градом. 

Про це повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. 

У неділю також можливі подібні небезпечні погодні явища у супроводі локальних дощів, але їх інтенсивність зменшиться. Дощі дещо послаблять спеку. Нічна температура очікується в межах +11..+16º, а денна +25..+27º. Вітер північного напрямку додаватиме відчуття свіжості.

А вже початок нового тижня прогнозується погожим.

За попередніми оцінками, червень цього року на Черкащині буде дещо прохолодним та забезпечений дощами. Середньомісячна температура прогнозується на рівні +18º, сума опадів за місяць 70-80 мм.  При цьому, перша половина місяця досить тепла і з недобором опадів, а друга – прохолодна та дощова.

Похолодання в другій половині місяця можуть привести до зниження нічних температур до 5-6º. Хвилі тепла на початку та наприкінці червня створять кілька дуже теплих днів (28-31º).

Упродовж місяця погода буде нестійкою. Теплі дні чергуватимуться з прохолодними на фоні частих грозових дощів. В періоди змін, переходу від потеплінь до похолодань на фоні температурних контрастів спостерігатимуться небезпечні явища погоди: грози, шквали, град, зливи, можливі смерчі.

Коментарі

Вгору