Понад 200 тисяч гривень переплати: Городищенська міськрада планує постачати школярам куряче філе за завищеною ціною

11 січня 2024, 09:31

Городищенська міськрада уклала договір на постачання 8,5 тонн м’яса та 200 кілограмів курячої печінки у місцеві садочки та школи. На це чиновники планують витратити 1,61 млн грн бюджетних коштів. Журналісти «Слідства.Інфо» виявили, що у договорі завищена вартість курячого філе, через що міськрада може переплатити понад 200 тис. грн. 

У грудні 2023 року відділ освіти Городищенської міської ради Черкаської області оголосив тендер на закупівлю м’яса. На це з держбюджету чиновники виділили 1,77 млн грн. За ці гроші від підрядника вимагали постачити у місцеві навчальні заклади міста охолоджене м’ясо: свинину без кістки, куряче стегно та філе. Також у списку продуктів була печінка.

На тендер прийшов лише один підприємець - Віталій Мусієнко. Чоловік запропонував за свої послуги 1,61 млн грн й з ним уклали договір. Підприємець тепер зобов’язаний впродовж 2024 року постачити 8,5 тонн м’яса та 200 кілограмів курячої печінки в школи та садочки Городища в Черкаській області. 

Згідно з укладеною угодою, підприємець продає Городищенській міській раді кілограм філе за 201 гривню (без урахування ПДВ), коли у магазині його можна придбати за 169 гривень вже з 20% ПДВ. Усього міська рада замовила 3,3 тонни курячого філе, якби його купували у магазині, то можна було б зекономити понад 200 тис. грн.

У тендерному комітеті відділу освіти Городищенської міської ради журналістам пояснили, що у вартість включено розвезення м’яса по школах, а також чиновники замовляють не заморожене м’ясо, а охолоджене, яке дорожче.

На противагу цьому, у Prozorro є угоди з дешевшим філе на Черкащині, ніж його купує міська рада Городища. Наприклад, Шполянська міська рада об’єднаної територіальної громади купує філе за 152 грн за кг, а Чигиринська міська рада - за 185 грн за кг.

Віталій Мусієнко постачав охолоджене м’ясо до відділу освіти Городищенської міської ради й у 2022-му. Тоді ціни на продукти від підприємця були значно нижчими: м’ясо свинини без кістки коштувало 160 грн за кг (цьогоріч - 226 грн за кг), куряче стегно - 104 грн за кг (цьогоріч - 143 грн за кг), куряче філе - 135 грн за кг (цьогоріч - 201 грн за кг), а куряча печінка - 78 грн за кг (123 грн за кг).

У тендерному комітеті відділу освіти Городищенської міської ради сказали, що за ціну відповідають в бухгалтерії, але там журналістам відмовились пояснювати телефоном різницю в ціні та попросили відправити запит.

Згідно з аналітичною системою YouControl, Віталій Мусієнко зареєстрував юридичну особу в Городищі у 2016 році. Усього чоловік підписав угод з держзамовниками на 39,2 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меню стовідсотково відповідає нормам харчування: у Черкасах школярів із 1 по 4 клас безоплатно годують

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Роман_К :

Хорошо, наверное, мужик им заплатил за то, чтобы такой выгодный тендер выиграть. Спасибо журналистам, которые публично обличают коррупционеров. Я только не пойму, а где уполномоченные следить за этим органы??? Ладно вы сами не справляетесь со своей работой, так хоть обратите внимание на предоставленную журналистами информацию.

Вгору