Останнім часом навколо ГО «Уманське товариство мисливців та рибалок» активно ширяться розмови нечесну роботу. У зв’язку з цим керівник товариства Юрій Мулько під час Віче 21 грудня звернувся до уманчан з коментарем з приводу ситуації, що склалася, повідомляє 04744.info.
Виступ Юрія Мулька прийшли підтримати члени ГО «УТМР». Щоправда, присутніх на Віче неприємно вразило, що відразу по завершенню промови група підтримки згорнула плакати й пішла з площі, не долучившись до вирішення інших нагальних проблем міста.
Текст звернення Юрія Мулька:
«ГО УТМР є організацією з 94 - річною історією, що є вагомою частиною громади Уманщини. ГО УТМР опікується водоймами міста для організації любительського та спортивного рибальства, згідно рішення сесії Уманської міськради.
Та деякі громадяни вирішили пропіаритись, взявши на озброєння неправдиву інформації про діяльність ГО УТМР…. (Ця інформація отримана від тих хто раніше крав з Осташівка рибу, а зараз не може)
Отже, Уманською міською радою ніколи не передавались земельні ділянки та ставки «Осташівський» і «Звірки» у користування Г.О. УТМР. Земля під ставками є комунальною власністю міста і на виконання побажань громади міста депутатами Уманської міської ради вирішено залишити ці ставки в загальному користуванні. Оскільки в міськраді відсутні служби які відповідають за утримання водойм, то з метою організації підтримання порядку на водоймах та прилеглих територіях, боротьби з браконьєрством та проведення робіт з відтворення ВЖР, керуючись «Правилами любительського та спортивного рибальства» ставки «Осташівський» та «Звірки» закріплені за ГО УТМР.
У такому закріплені абсолютно немає нічого незвичайного, а тим більше протиправного. В Україні за різними установами та організаціями закріплені прибудинкові території, алеї, сквери, дороги, автостоянки !!!??? незважаючи на те, що договори оренди землі на ці території не укладаються. Доводжу до вашого відома, що дані водойми також закріплені за «ТДВ «Вітаміни», КП «Уманьтеплокомуненерго», ПраТ «Уманьпиво», Прат «Технолог», ДЮСШ.
Стосовно обов’язкової необхідності укладання договорів оренди ставків між Уманською міською радою та ГО УТМР є помилковою так як Громадська організація діє в інтересах громадян, права яких захищені Конституцією України, тобто заради громади міста.
ГО «Уманське товариство мисливців та рибалок» не займається діяльністю з ціллю збагачення та розподілу прибутку між членами організації від діяльності на ставках «Осташівський» та «Звірки», а займається організацією любительського і спортивного рибальства на даних водоймах, відновленням різних видів риб, підтриманням екологічної рівноваги, охороною водних ресурсів від браконьєрів, очищенням водойм від сміття та шкідливих водоростей, частково взявши на себе обов’язки Держави, при цьому не отримавши від держави ні копійки коштів.
ГО УТМР на ставках «Осташівський» та «Звірки» організовано любительське та спортивне рибальство за погодженням з державним органом рибоохорони.
Що стосується вилову риби з водойм, то ГО УТМР проводить вилов аборигенних видів риби (товстолоб, білий амур) риб які природним шляхом не відтворюються, відповідно, ці види риб були штучно вселені в водойми ГО про що свідчать акти зариблення, і що дало позитивний результат, бо саме ці риби очистили водойму від водоростей, що дало можливість мешканцям міста купатись, відпочивати біля чистої водойми, та проводити ДЮСШ-1 Всеукраїнські змагання з греблі на байдарках, а є це виховання молоді, імідж міста, та здоров’я наших діток.
Згідно Статуту ГО УТМР діти до 16 років, інваліди, жінки та інші не захищенні версти населення, а їх налічується близько 250 осіб безкоштовно приймають участь у всіх заходах які проводить ГО. Зазначу, що УТМР кілька років поспіль опікується притулком для сиріт.
Отже, якщо врахувати вище викладені факти, то внесок ГО УТМР в покращення благополуччя міста неможливо оцінювати коштами, діяльність УТМР це вагомий внесок в відновлення природних ресурсів, створення місць відпочинку виховання молоді та поліпшення здоров’я мешканців міста.
Окрім того, мабуть мало хто знає, що старші вікові види риб потребляють багато кормів в результаті чого гине зарибок, вони зменшують наявність кисню в воді та являються переносниками різних заразників, від яких можуть захворіти не тільки мешканці водойм а і люди, тому їх необхідно відловлювати, що і виконує ГО УТМР відповідно до наукового обґрунтування затвердженого Державним органом «Рибоохорони».
Кошти отримані від вилову цих риб використовуються, для громади міста, це повторне зариблення різними видами риб, вапнування водойм, прибирання сміття, проведення масових заходів направлених на створення зон відпочинку, виховання молоді та інше.
І останнє, щорічно ГО УТМР сплачує податки в розмірі від 80 до 100 тисяч грн. в бюджет, хочу запитати, чи існує, ще хоч одна ГО у м. Умані чи Уманському районі, яка сплачує такі податки? Запевняю - не існує.
Резолюція:
- Просимо депутатський корпус Уманської міськради надати оцінку діяльності ГО УТМР.
- Вимагаємо припинити перешкоджання діяльності ГО УТМР.
- Вимагаємо припинити наклепи та поширення неправдивої інформації про діяльність ГО УТМР.
І якщо до нас не дослухаються, то мисливці та рибалки Уманщини вийдуть всім складом, а це більше тисячі дисциплінованих, воєнізованих людей".
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram