Голова ДВК відмовляється надавати спостерігачам протокол, – ОПОРА

25 травня 2014, 20:50

Голова дільничної виборчої комісії № 710996 (м. Черкаси) відмовляється надавати спостерігачам копії протоколів, мотивуючи це тим, що цими копіями вони мають забезпечити себе самі. 

Про це повідомляє ГО "ОПОРА".

Наразі представниками Самооборони були зроблені копії бланків протоколів для частини спостерігачів. 

 Зауважимо, що згідно ст. 79, ч. 8 закону «Про вибори президента України: «Кандидатам на пост Президента України, їх довіреним особам, офіційним спостерігачам, які були присутні при підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, на їх прохання невідкладно видаються копії зазначеного у цій статті протоколу, засвідчені головою і секретарем дільничної виборчої комісії та скріплені печаткою комісії, з розрахунку не більш як по одній копії кожного протоколу для кожного кандидата та для кожного офіційного спостерігача.

Також згідно статті 212-217 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Ненадання у випадках та порядку, встановлених законом, головою відповідної виборчої комісії або особою, яка відповідно до закону виконує його обов'язки, копії виборчого протоколу - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Поділитись

Коментарі

Вгору