“Приїхати й почути, як б’ється серце України” запрошує голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. Нещодавно чиновник опублікував на своїх сторінках в соцмережах анонс - відкриття артоб'єкту "Серце України" в її географічному центрі - поблизу с. Мар’янівка, Звенигородського району. Сам Скічко наголосив, що об’єкт будується за рахунок меценатів (імена, яких не оприлюднюються - ред.) і “без копійки бюджетних коштів”. Утім, один зі структурних підрозділів облдержадміністрації таки вклав у проєкт трохи більше ніж 150 тисяч гривень. Не обійшлося і без підрядників з неоднозначним минулим.
Подробицями цікавились журналісти “Про все”.
Сьогодні, 23-го липня, очільник Черкаської ОДА Олександр Скічко анонсував відкриття нового артоб’єкту та показав, як той виглядатиме.
- Приїдь і почуй, як б’ється серце України! Уже за місяць це буде можливо на Черкащині. До 30-річчя Незалежності України ми створюємо унікальний арт-об’єкт "Серце України" в її географічному центрі - поблизу с. Мар’янівка (зараз це Звенигородський район). Він символічно поєднає всі області нашої країни. Вони представлені тут у формі крил із автентичним місцевим орнаментом. А в центрі - серце. Поруч із арт-об'єктом майорітиме найбільший на Черкащині Державний прапор, - пише Олександр Скічко на своїй сторінці у мережі “Фейсбук”. - Цей арт-об'єкт ми будуємо без копійки бюджетних грошей. Я дякую всім меценатам. Це не лише черкаські компанії, а й всеукраїнські.
Однак, попри заяви про будівництво проєкту “без копійки бюджетних коштів”, один зі структурних підрозділів ОДА в період з травня по червень провів кілька закупівель, що стосуються майбутнього об’єкту. Загальна сума витрачених бюджетних коштів - 153, 4 тисячі гривень.
За даними майданчика електронних закупівель “Прозорро”, бюджетні кошти були витрачені на ряд експертиз та досліджень:
- Виготовлення проектно-кошторисної документації по об'єкту: "Географічний центр - серце України" - будівництво комплексу. Сума закупівлі - 48,6 тисячі гривень. Переможець тендеру - ТОВ “Урбан констракт”;
- Виготовлення проектно-кошторисної документації по об'єкту: "Будівництво малих архітектурних форм на території комплексу "Географічний центр - серце України". Сума закупівлі - 48,6 тисячі гривень. Переможець тендеру - ТОВ “Урбан констракт”;
- Виконання робіт по проведенню польового дослідження властивостей грунтів та виготовлення Звіту інженерно-геологічних вишукувань по об'єкту: "Будівництво малих архітектурних форм на території комплексу "Географічний центр - серце України".Сума закупівлі - 49 тисяч гривень. Переможець тендеру - ФОП “Стефанський М.В.”;
- Проведення експертизи проектно-кошторисної документації та з питань міцності, надійності та довговічності об'єкту будівництва і його експлуатаційної безпеки ""Географічний центр - серце України". Сума закупівлі - 7,2 тисячі гривень. Переможець тендеру - ДП "Державний науково-дослідний та проєктно-вишукувальний інститут "НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ"" Одеська філія.
Серед “найцікавіших” переможців вказаних закупівель - ТОВ “Урбан констракт” зі статутним капіталом - одна тисяча гривень, яке уклало договори з Департаментом будівництва Черкаської ОДА на майже сто тисяч гривень.
За даними видань “Миколаївський оглядач” та “Новости-N”, ТОВ “Урбан констракт” було серед проєктантів скандальної реконструкції миколаївського міського скверу. А у 2021-му році виграло черговий тендер на виготовлення проєкту з гігантським прапором в миколаївському середмісті.
За даними відкритих електронних реєстрів, засновником та керівником товариства є - миколаївський підприємець Парулава Євген Зурабович.
Прикметно, що підприємець з ідентичними даними у 2017-2018 роках працював на території Російської Федерації. За даними ресурсу з пошуку контрагентів “Rusprofile.ru”, індивідуальний підприємець Парулава Євгеній Зурабович в період з 16.10.2017 по 14.08.2018 був зареєстрований в м. Самара (Російська Федерація) й займався будівництвом та розробкою будівельних проєктів.
Нагадаємо, місяць тому, поблизу Шполи розпочались активні роботи з будівництва комплексу “Географічний центр – серце України”. З власних джерел, журналістам стало відомо що, будівельні роботи мали виконувати “улюбленці ОДА” - приватне підприємство “Черкасиміськбуд”.
Раніше за кошти обласного бюджету планували профінансувати будівництво т.з. “флагштоку” та прапора. Департамент будівництва облдержадміністрації навіть оголосив тендер на будівництво. Сума закупівлі сягнула 2,1 мільйона гривень.
За даними ресурсу державних закупівель "Prozorro" за перемогу в тендері змагалися два підприємства: ТОВ "Главшляхбуд" та згадане вище ТОВ “Черкасиміськбуд”. Утім за кілька днів після оприлюднення інформації про закупівлю у ЗМІ торги визнали такими, що не відбулися.
Серед підстав скасування тендеру були: “Главшляхбуд” не надав “кваліфікованого електронного підпису” до тендерної документації, а “Черкасиміськбуд” не надав гарантійних листів на субпідрядників (ТОВ “Ремтехналадка” та ТОВ “НВП” Прометей-сервіс”.
Чи будуть повторно оголошувати згаданий тендер в Черкаській ОДА не повідомляють.
Водночас на місці майбутнього монументу повним ходом ведеться будівництво.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram